גורם אמריקני: "הפלסטינים יצטרכו להכיר בישראל"

גורם בממשל האמריקני הגיב להסכם הפיוס ההיסטורי בין חמאס לפת"ח ואמר כי כל ממשלה פלסטינית תצטרך להכיר בישראל ולהביא לסיום האלימות במזה"ת. נתניהו: "חמאס שואף להשמיד את מדינת ישראל והודה בכך"

ארצות הברית מאמינה כי כל הסכם פלסטיני צריך לשלול אלימות, לכבד הסכמי עבר ולהכיר בזכותה של ישראל - כדי למלא תפקיד אמיתי. כך אומר הערב (שעון ישראל) בכיר בממשל האמריקני. מוקדם יותר הודיעו פת"ח וחמאס על "הסכם פיוס" שייחתם בקהיר בקרוב. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף את ההודעה בחריפות. "הרשות הפלסטינית צריכה לבחור - או שלום עם ישראל או שלום עם החמאס. אי אפשר שלום עם שניהם, משום שהחמאס שואף להשמיד את מדינת ישראל ואומר זאת בגלוי. הוא יורה טילים על ערינו, יורה טילי נ"ט על ילדינו".

"אני חושב שעצם רעיון ההתפייסות מראה את החולשה של הרשות הפלסטינית, ומעלה תמיהות אם החמאס ישתלט על יהודה ושומרון כפי שהשתלט על רצועת עזה. אני מקווה שהרשות הפלסטינית תבחר נכון, בשלום עם ישראל", הוסיף נתניהו.

"בחירות כלליות משותפות תוך שנה" 

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ותנועת חמאס הסכימו ביניהם על הקמת מוסד שלטוני מאוחד לשתי התנועות וקביעת תאריך לבחירות כלליות. לאחר דיווח ראשון מפי גורם במודיעין המצרי בקהיר, שם דנים נציגים משתי התנועות היריבות, הגיעו הודעות רשמיות בנושא מטעם הרשות וחמאס.

"הדיונים בין הצדדים הסתיימו בהבנה מלאה בנוגע לכל הנקודות בהן דנו, כולל הקמת ממשל פנימי", אמר איש מודיעין מצרי לסוכנות הידיעות רויטרס.

דוברו של אבו מאזן אישר את הפרטים והוסיף כי הבחירות ייערכו תוך שנה. דובר חמאס אמר כי הצדדים התגברו "על כל נקודות המחלוקת". דובר חמאס הוסיף כי הצדדים הוזמנו לקהיר לטקס חגיגי בו יחתמו על ההסכם רשמית וכי "הסכם נחתם בראשי תיבות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק