נתניהו תוקף את ההסכם: "הרשות צריכה לבחור - או ישראל או חמאס"

בישראל לא מרוצים מההודעה המפתיעה הערב על הסכם הפיוס בין פת"ח לחמאס, בגישור מצרים. "עצם רעיון ההתפייסות מראה החולשה של הרשות הפלסטינית", אמר רה"מ נתניהו. "החמאס שואף להשמיד את מדינת ישראל ואומר זאת בגלוי"

"הרשות הפלסטינית צריכה לבחור - או שלום עם ישראל או שלום עם החמאס". כך אומר הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו בתגובה להודעה על הסכם הפיוס ההיסטורי בין פת"ח לחמאס.

נתניהו הוסיף: "אי אפשר שלום עם שניהם, משום שהחמאס שואף להשמיד את מדינת ישראל ואומר זאת בגלוי. הוא יורה טילים על ערינו, יורה טילי נ"ט על ילדינו. אני חושב שעצם רעיון ההתפייסות מראה את החולשה של הרשות הפלסטינית, ומעלה תמיהות אם החמאס ישתלט על יהודה ושומרון כפי שהשתלט על רצועת עזה. אני מקווה שהרשות הפלסטינית תבחר נכון, בשלום עם ישראל".

"בחירות כלליות משותפות תוך שנה" 

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ותנועת חמאס הסכימו ביניהם על הקמת מוסד שלטוני מאוחד לשתי התנועות וקביעת תאריך לבחירות כלליות. לאחר דיווח ראשון מפי גורם במודיעין המצרי בקהיר, שם דנים נציגים משתי התנועות היריבות, הגיעו הודעות רשמיות בנושא מטעם הרשות וחמאס.

"הדיונים בין הצדדים הסתיימו בהבנה מלאה בנוגע לכל הנקודות בהן דנו, כולל הקמת ממשל פנימי", אמר איש מודיעין מצרי לסוכנות הידיעות רויטרס.

דוברו של אבו מאזן אישר את הפרטים והוסיף כי הבחירות ייערכו תוך שנה. דובר חמאס אמר כי הצדדים התגברו "על כל נקודות המחלוקת". דובר חמאס הוסיף כי הצדדים הוזמנו לקהיר לטקס חגיגי בו יחתמו על ההסכם רשמית וכי "הסכם נחתם בראשי תיבות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק