חמאס ופת"ח: הגענו להסכם פיוס

פת"ח בהנהגת אבו מאזן וארגון החמאס בהנהגת איסמעיל הנייה הגיעו להסכמה על הקמת ממשל פנימי ואף קבעו תאריך לבחירות כלליות. "הדיונים בין הצדדים הסתיימו בהבנה מלאה", אמר איש מודיעין מצרי. בחירות ייערכו תוך שנה

סוף למאבק? יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ותנועת חמאס הסכימו ביניהם על הקמת מוסד שלטוני מאוחד לשתי התנועות וקביעת תאריך לבחירות כלליות. לאחר דיווח ראשון מפי גורם במודיעין המצרי בקהיר, שם דנים נציגים משתי התנועות היריבות, הגיעו הודעות רשמיות בנושא מטעם הרשות וחמאס.

"הדיונים בין הצדדים הסתיימו בהבנה מלאה בנוגע לכל הנקודות בהן דנו, כולל הקמת ממשל פנימי", אמר איש מודיעין מצרי לסוכנות הידיעות רויטרס.

דוברו של אבו מאזן אישר את הפרטים והוסיף כי הבחירות ייערכו תוך שנה. דובר חמאס אמר כי הצדדים התגברו "על כל נקודות המחלוקת". דובר חמאס הוסיף כי הצדדים הוזמנו לקהיר לטקס חגיגי בו יחתמו על ההסכם רשמית וכי "הסכם נחתם בראשי תיבות".

צרפת: שוקלים להכיר במדינה פלסטינית

לפני כשבוע דווח כי שגריר צרפת באו"ם, ג'ראר ארו, הודיע ש"ארצו ומדינות נוספות באירופה שוקלות להכיר במדינה פלסטינית, על מנת ליצור אופק מדיני ולהחיות את תהליך השלום". את הדברים אמר השגריר במהלך כינוס מועצת הביטחון של האו"ם בנושא המצב במזרח התיכון.

מוקדם יותר באותו יום אירח נשיא צרפת ניקולא סרקוזי את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בארמון האליזה בפריז. "ממשלת צרפת תמכה מאז ומעולם במדינה פלסטינית בגבולות 1967", אמר אבו מאזן בתום הפגישה, כפי שדווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית. "סרקוזי הודיע על כך יותר מפעם אחת. קיימים מאמצים לכנס ועידות באמצעותן נגבש את העניינים הקשורים בדבר ולאחר מכן נגיע לאו"ם".

"שוחחתי עם הנשיא סרקוזי גם בסוגיית הפיוס הלאומי והיוזמה שהצעתי להגיע לעזה", ציין אבו מאזן. "הנשיא סרקוזי תומך ביוזמה הזאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק