פולארד בפנייה רשמית לנשיא ארה"ב אובמה: שחרר אותי

למאמצי שחרורו מהכלא האמריקני של ג'ונתן פולארד שנעשים ע"י ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה שמעון ישראל הצטרף גורם נוסף - ג'ונתן פולארד. הג'רוזלם פוסט חושף הבוקר כי בפגישתם של פרס ואובמה לפני כשבועיים העביר הנשיא הישראלי פנייה רשמית מצד המרגל ובה בקשת חנינה רשמית. "אני מצטער מעומק ליבי", כתב

המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד הגיש בקשת חנינה רשמית לנשיא ארה"ב ברק אובמה לקראת חג הפסח, כך מדווח הבוקר כתב ג'רוזלם פוסט גיל הופמן. על פי הדיווח, הועבר מכתבו של פולארד לאובמה במהלך פגישתו עם נשיא המדינה שמעון פרס, לפני כשבועיים.

במכתב בקשת המחילה כתב פולארד לאובמה: "אני מקווה שפנייה אישית ממני תעורר בך חמלה". עוד מוסיף פולארד: "אני מצטער מעומק ליבי על הפשע שביצעתי ומקווה שתסכים לשחרר אותי לרגל חג החירות, כמחווה לעם ישראל, לי ולאשתי".

"אחרי 25 שנה בכלא האמריקני, היה לי זמן לחשוב. הבנתי שלא הייתי צריך להעביר חומר מודיעיני לישראל. המעשים שלי היו שגויים ואני מקווה שתמצא את הדרך החוקית לשחרר אותי", מוסיף פולארד.

המרגל הישראלי שכלוא בארה"ב אף מנסה במכתבו לגייס לטובתו את מצבה של אשתו אסתר, שנלחמת בשנים האחרונות במחלת הסרטן. "נישאנו בעודי בכלא ולא חשבנו ששם יהיה ירח הדבש עליו חלמנו", כותב המרגל לנשיא האמריקני. "פעל בבקשה כדי לקבוע ש-25 שנה הן העונש המספיק על העבירה שביצאתי", מסכם המרגל את מכתבו. 

אובמה לא השיב לפנייתו של פרס

פועל למען עצמו. פולארד (חדשות 2)
בפגישתם לפני כשבועיים, לא הגיב הנשיא אובמה לבקשתו של פרס לשחרר את פולארד. כמו כן, עדיין מוקדם להעריך מה יעלה בגורל ניסיונו של פרס להביא לשחרורו של פולארד, לאחר 25 שנים בכלא, זאת מאחר שאובמה וגם נשיאים אמריקנים קודמים כבר קיבלו בקשות דומות בעבר ודחו אותן.

בחודש ינואר האחרון פנה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו לאובמה בעניין זה וקרא לו לשחרר את המרגל היהודי. "כבוד הנשיא, בשם העם בישראל אני מבקש ממך לחון את ג'ונתן פולארד. פעלנו באופן לא מקובל ואנו מבקשים חרטה", כתב אז לנתניהו, אך נענה בתשובה שלילית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק