קלינטון: אירן מנצלת את המתיחות במזרח התיכון

במהלך ביקור של מזכירת המדינה האמריקנית הילארי קלינטון באירופה, היא תקפה את ניסיונות טהרן לגרום לחוסר יציבות במזרח התיכון. בנוסף התייחסה קלינטון ללחימה בלוב ואמרה כי נעשה ניסיון להעניק תמיכה כספית למורדים

אירן מנסה לגרום לחוסר יציבות. קלינטון (AP)

מזכירת המדינה האמריקנית הילארי קלינטון הגיבה לאחר שנועדה עם נציגי מדינות נאט"ו, לחלקה של אירן במהומות ברחבי המזרח התיכון. "אירן מנסה לנצל את המתיחות באזור בניסיון לערער את היציבות", אמרה קלינטון.

קלינטון התייחסה גם למתקפת נאט"ו בלוב וטענה כי נעשה ניסיון לספק תמיכה כספית למורדים בממשלו של קדאפי. "האופוזיציה זקוקה לעזרה רבה, בצד הארגוני, ההומניטארי והצבאי", ציינה קלינטון.

"נעשו מספר דיונים בנוגע לדרכים שבהם ניתן לעזור, ולמי מוכן לעזור ובאיזו צורה", הוסיפה מזכירת המדינה.

נאט"ו חידשה את המתקפה

נאט"ו חידשה אתמול את התקיפות האוויריות בלוב, כאשר מטוסים הפציצו מטרות של קדאפי. המורדים במדינה קוראים להמשך הסיוע האווירי, בניסיון להשתלט על ערים בשליטת קדאפי במדינה. במקביל, ממשל קדאפי סירב לבקשת המורדים, להעביר לידיהם חלק מהנכסים שהוחרמו מהמדינה במסגרת הסנקציות הבינלאומיות.

שר הכלכלה הלובי אמר כי מדובר ב"פיראטיות פיננסית", לדבריו, בהתייחס לבקשת המורדים. בסך הכל, הוחרמו מממשל קדאפי נכסים בשווי 120 מיליארד דולר. בכירים בנאט"ו אישרו כי התקיפה האווירית חודשה וכי בהפצצה הושמד לפחות מחסן נשק אחד בבירה טריפולי.

סוכנות הידיעות הלובית JANA נמסר על שלושה יעדים נוספים שהופצצו: הערים מיסרטה, סירט ועזיזיה. על פי הפרסומים במדינה, האזור שהופצץ במיסרטה היה מאוכלס באזרחים. עם זאת, פעיל מטעם המורדים, הפרופסור מוחמד עבדאללה, טוען כי האזור פונה מאזרחים כבר לפני שבועות.

רוצים לקבל את כל העדכונים לפני כולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק