הסנאט לאו"ם: בטל את דוח גולדסטון

החרטה שהשמיע השופט שעמד בראש ועדת החקירה של האו"ם לאירועי מבצע "עופרת יצוקה", ממשיכה לעורר ביקורת על תוכן הדוח. עכשיו גם הסנאט האמריקני קורא למזכ"ל האו"ם באן קי מון ולמועצת הזכויות האדם של הארגון - לבטל לאלתר את הדוח. "יש לעשות הכל כדי לתקן את הנזק שנגרם לתדמיתה של ישראל", קראו בסנאט

גולדסטון - דעת יחיד (רויטרס)

גוברת הביקורת על דוח גולדסטון: החרטה שהשמיע לפני כשבועיים השופט הדרום-אפריקני על הדוח החריף שחיבר והגיש למועצת זכויות האדם בגין הפשעים שביצעה, כביכול, ישראל במבצע "עופרת יצוקה", ממשיכה לעורר ביקורת על מחברי הדוח ותוכנו.

היום מצטרף לגל המחאה גם הסנאט האמריקני, שקורא לביטול הדוח בעקבות מאמרו האחרון של גולדסטון. בהחלטה שאושרה על ידי חברי הסנאט, נקרא האו"ם לבטל את הדוח. "מועצת זכויות האדם של האו"ם נקראת להכיר בהתכחשותו של גולדסטון לממצאי הדוח, לבטל אותו ולשקול מחדש צעדים נוספים של המועצה", פורסם בהחלטה של שהתקבלה בסנאט.

זאת ועוד, נקרא בהחלטה מזכ"ל האו"ם באן קי מון "לעשות כל שביכולתו לתקן את הנזק שנגרם לתדמיתה של מדינת ישראל". בנוסף נכתב כי "יש לפעול להפסקת הביקורת השקרית והבלתי מידתית המתמשכת על ישראל".

גם חוקרי האו"ם נגד גולדסטון

בינתיים, נמשכת המחלוקת בעניין פרסום מאמר החרטה של גולדסטון. אתמול האשימו שלושה חברים בוועדת החקירה של האו"ם את ריצ'ארד גולדסטון בכך שהוא עושה הכל כדי לערער את המסקנות אליהם הגיעו יחדיו.

בהצהרה לעיתון "הגארדיאן" הבריטי, ביקרו בחומרה השלושה, המומחים בחוק הבינלאומי, את מה שהם מגדירים "השינויים הדרמטיים ביחס של גולדסטון למושא חקירתו", בהתייחסותם לדברים שפרסם השופט היהודי בעיתון "הוושינגטון פוסט".

שלושת החברים, עורך דין פקיסטני בשם הינה ג'ילאני, קריסטין צ'ינקין, פרופסורית לחוק בינלאומי מבית הפסר הלונדוני לכלכלה, ודזמונד טרוורבס, קצין אירי ששירת כחייל למען השלום. השלושה הביעו פליאה רבה על הטור ואמרו בתגובה: "גולדסטון הטיל פצצה, אנו פשוט הרוסים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק