פרס לנסיכי ספרד: "התייצבו נגד הטרור"

במהלך סעודה רשמית במשכן הנשיא, אמר אמש הנשיא פרס ליורש העצר הספרדי המבקר בישראל: "בשבוע האחרון רבבות מאזרחי ישראל מצויים תחת מתקפת טילים של חמאס", וקרא לקהילה הבינלאומית לגנות את "המתקפה האכזרית והנפשעת". נסיך ספרד פיליפה, ורעייתו הנסיכה מאסטוריאס לטיסיה, עורכים בימים אלה את ביקורם הראשון בישראל

פרס והנסיכה, אמש (רויטרס)

נשיא המדינה שמעון פרס קרא אמש לקהילה הבינלאומית "להתייצב נגד מתקפת הטרור נגד אזרחים". פרס אמר את הדברים כשאירח במעונו בירושלים את יורש העצר הספרדי, הנסיך מאסטוריאס פליפה דה בורבון, ורעייתו הנסיכה מאסטוריאס לטיסיה אורטיז.

לדברי פרס, כך דווח הבוקר ברשת ב', "מתקפת חמאס היא אכזרית ונפשעת ובשבוע האחרון רבבות מאזרחי ישראל, ובהם ילדים רבים, מצויים תחת מתקפת טילים ופצצות של חמאס מעזה".

לפי הדיווח, יורש-העצר של ספרד אמר כי ארצו עמדה תמיד לרשות שני הצדדים - ותמשיך כך. לדבריו, "השלום לא יגיע מייאוש, אלא מחתירה לעבר מטרות משותפות, בראשון דו-קיום בין ישראל למדינות ערב.

נסיכי ספרד הגיעו לביקור המלכותי הראשון בישראל, לציון 25 שנים לכינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לספרד. בסעודה אצל הנשיא פרס נכחה גם הזמרת אחינועם ניני, אשר שרה להם בספרדית.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק