הממשלה פתחה ב"מתקפת הסברה" בעולם

בזמן שהדרום ממשיך לספוג ירי והדיווחים מעזה מלמדים על הרוגים מאש צה"ל, מנסים בישראל למנף את הירי לאוטובוס התלמידים כדי לגרוף הישג הסברתי. שר החוץ קרא להפסיק את הלחץ המדיני, ושר החינוך פנה לעמיתיו בעולם: "האם אתם הייתם שותקים מול תופעות כאלה?"

ליברמן. קורא לעולם להתייצב לצד ישראל (חדשות 2)

בזמן שהפסקת האש השברירית שעליה הכריז חמאס נראית כלא יותר מאשר אות מתה, יוצאת הממשלה במתקפה הסברתית-תקשורתית שמכוונת לרחבי העולם - כשהלחימה הצבאית ברצועה וירי הרקטות אל הדרום נמשכים.

שר החוץ אביגדור ליברמן חנך היום במינכן שבגרמניה קונסוליה ישראלית ראשונה בעיר. בטקס שנערך במעמד ראש ממשלת בוואריה וראש העיר, הוא התייחס לאירועי העבר ובעיקר למציאות הביטחונית הנוכחית בדרום.

"כשפנינו אל העתיד, איננו יכולים שלא לזכור גם את העבר, המכיל נקודות ציון משמעותיות רבות לנו, כיהודים וכישראלים. לבוואריה בכלל ולמינכן בפרט משמעות מיוחדת בהיבטים אלו, כמו עובדת היותה של מינכן ערש התנועה הנאצית ועיר שסביבתה הקרובה הייתה עדה להקמת מחנה הריכוז הנאצי הראשון – דכאו", אמר ליברמן.

שר החוץ, שהשתתף גם בטקס זיכרון לחללי טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן ב-1972, יחד עם האצנית אסתר רוט-שחמורוב, ניצל את ההזדמנות כדי להתייחס לאירועי הימים האחרונים.

"במקום הזה הכי פשוט להסביר למה מתכוונים ב'צרכי הביטחון המיוחדים של ישראל'. לצערי, גם אחרי 39 שנים מאז האירוע, ראינו רק אתמול שוב פעולת טרור נפשעת בדמות ירי על אוטובוס ילדים, כשרק המזל הצילם מאסון נורא", אמר ליברמן והוסיף: "ילד אחד שלו לא שיחק המזל נפצע אנושות. האירועים הללו נמשכים גם בשעות אלה - בירי פצצות מעזה אל יישובי דרום ישראל . הם מבהירים את הציפייה שלנו מהקהילה הבינלאומית, שבמקום ללחוץ על ישראל תעזור לנו להתגבר על הטרור ולנצח אותו".

שר החינוך פנה במכתב לעמיתיו בעולם

במקביל לקריאתו של ליברמן לעולם להתייצב לצדה של ישראל, פנה שר החינוך גדעון סער לעמיתיו בקהילה הבינלאומית בדרישה להוקיע את ההסלמה בדרום - ובמרכזה, את ירי הטיל לעבר אוטובוס התלמידים.

"נחשפנו לשיא נוסף של אכזריות חמאס בעזה, כאשר כיוונו בקור רוח טיל נ"ט מתקדם על אוטובוס שהסיע תלמידים בדרום ישראל. האם יש מטרת ירי נפשעת יותר מאוטובוס תלמידים?!", כתב סער לשרי החינוך ברחבי העולם. "זוהי דוגמה אחת שמסמלת את מה שעוברים תלמידי ישראל כבר במשך שנים. במשך עשור מתעוררים ילדים בישראל בפחד בלילה לקול אזעקות, כי פצמ"רים, קסאמים וגראדים נורים על בתיהם מעזה. מזה 10 שנים נאלצים ילדים להפסיק שיעורים באמצע ולברוח מבוהלים למקלט, כי מחבלים פלסטינים יורים טילים על בתי הספר שלהם".

במכתבו פנה סער באופן אישי לכל אחד משרי החינוך בדרישה לגנות באופן פומבי את אירועי אתמול. הוא הוסיף וחתם את דבריו בניסיון לגרום להם לערוך חשבון נפש עצמי: "אני רוצה לשאול אתכם כשר החינוך של ישראל, אשר חש מחויבות לילדים ולהורים ששולחים את ילדיהם לבתי הספר: האם אתם הייתם שותקים מול תופעות כאלה? האם הייתם מבליגים? אני קורא לכם, עמיתי שרי החינוך בעולם, לגנות בחריפות ובצורה אקטיבית את מעשי הטרור הפלסטיני הנפשעים והשיטתיים נגד תלמידים וילדים. אני קורא לכם לדרוש מממשלותיכם לגנות פשעי מלחמה אלה שמבצע חמאס, ולגבות את זכותה של ישראל להגנה עצמית".

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק