נתניהו התייחס לחיסול בסודן: "לא כל מה שאומרים על ישראל נכון"

רה"מ נתניהו ערך היום פגישה מדינית עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקלבה התייחס לראשונה לחיסול בסודן. נתניהו התייחס גם למו"מ עם הפלסטינים והביע דאגה מהאיסלם הרדיקלי באירן

ראש הממשלה בנימין נתניהו עורך בשעה זו בברלין מסיבת עיתונאים משותפת עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. ראשי המדינות עורכים את מסיבת העיתונאים לאחר פגישה מדינית שבה הציג נתניהו את תכניתו המדינית על רקע היחסים החשדניים בין השניים.

"אנחנו מחשיבים את גרמניה ואת מרקל כשותפים לשמירה על הביטחון הישראלי", פתח נתניהו את דבריו, "ולכן חשוב שנערוך את הפגישות הללו שמטרתן לעודד אמון הדדי".

"כמו גרמניה, גם אנחנו בישראל מחפשים אחרי שלום ושלווה", הוסיף נתניהו, "אך איננו יכולים להיות בטוחים במשטרים שאינם דמוקרטים ומאופיינים באיסלם רדיקלי". ראש הממשלה הישראלי הוסיף וטען כי למרות שבחלק מהמדינות המוסלמיות, כמו למשל לבנון ואירן, נערכות אמנם בחירות דמוקרטיות - אך אלו ממשיכות להישלט על ידי האיסלם הרדיקלי.

"מנסים לחדש את תהליך השלום"

נתניהו ביקש להזכיר למרקל ולעולם כולו כי השינויים בעולם האיסלמי החלו באירן, ולא במצרים או בלוב. "עלינו לעשות כל מה שניתן כדי למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני", אמר ראש הממשלה. "אנחנו מודאגים מאוד מהשלכות ההתחמשות של אירן, אך במקביל מנסים לעשות הכל כדי להגיע לרגיעה עם הפלסטינים", הוסיף.

 בעניין חידוש תהליך השלום עם הפלסטינים, אמר נתניהו כי בימים הקרובים צפויה להתקיים שיחה משלימה בנושא בין מרקל לבין ראש הממשלה הנורווגי.

"אני חושב שההתייחסות של הקנצלרית לצורך ולהכרה ההדדית של מדינה יהודית ומדינה פלסטינית לצד ישראל - היא הבסיס הערכי לשלום", קבע נתניהו. "ההתעקשות שלה על הדבר הזה חשוב מאוד. אנחנו לא מדברים רק על המדינה הפלסטינית, אלא גם על היהודית", הוסיף.

בנייה בהתנחלויות? "נפתור הכל במו"מ"

כאשר נשאל ראש הממשלה על הבנייה בהתנחלויות הוא בחר להתחמק מתשובה עקרונית ואמר כי הוא מקווה שכאשר יסוכמו נושאי הליבה בין הישראלים לפלסטינים - ההתנחלויות לא יהוו מחלוקת. "אנחנו יכולים לפתור את כל הנושאים, כולל ההתנחלויות, בתנאי שנשב לשולחן המשא ומתן", אמר נתניהו.

נתניהו סירב להתייחס לדיווח בתקשורת הזרה כי ישראל היא שעומדת מאחורי הפצצת כלי הרכב בסודן. "יש אנשים שחושבים שידה של ישראל בכל מה שמתרחש בעולם, אבל זה לא תמיד נכון", אמר ראש הממשלה.

הבוקר דנו השניים בנוסף גם בנושא שחרור החייל החטוף גלעד שליט, זאת נוכח הקיפאון במגעים ופרישתו של המתווך הגרמני. אחר הצהריים ייסע נתניהו לפראג, שם הוא צפוי להיפגש אם ראש הממשלה הצ'כי.

"על החשבונית השנייה כתוב - בוטל"

מה שמעיב על נסיעתו של נתניהו הוא פרק נוסף בפרשת הנסיעות. תכנית "המקור" של ערוץ 10 חשפה אמש חשבוניות שלפיהן, לכאורה, קיבל נתניהו ב-2006 מימון משני גורמים שונים לאותה הנסיעה.

על פי פרטי התחקיר שהוצג אמש, לצד מימון של 8,237 דולר על ידי המרכז הרפואי באשדוד, קיבל נתניהו מימון זהה של 8,237 דולר גם מארגון בשם "Jewish Heritage Foundation", וזאת ללא שניתן אישור לדבר.

עו"ד שמרון הכחיש הבוקר בריאיון שהעניק לרשת ב' את הטענות שהועלו והביע זעזוע, כלשונו, מ"חוסר האינטליגנציה שנחשף אתמול". לדבריו, לכל טיסה לחו"ל מופקות מספר חשבוניות עם שינויים, "אך הכול נחתם בקבלה אחת מרוכזת. אני מחזיק בחשבונית הכפולה כביכול שדרוקר הציג, וכתוב עליה שהיא מבוטלת", טען עו"ד שמרון.
 
עו"ד שמרון הוסיף וציין כי את הטיסה שעליה דובר בתכנית מימן גורם פרטי, אך המרכז הרפואי אשדוד לא שילם עבורה. "התחקיר של ערוץ 10 מסתתר מאחורי גורם אנונימי שאני לא בטוח שקיים. אני רק יודע שאין שום קניה כפולה של כרטיסים. מדובר בהבל הבלים", סיכם את דבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק