יוזמת הביטחוניסטים לשלום עם הפלסטינים

אנשי ביטחון, אנשי עסקים ואנשי אקדמיה מהשורה הראשונה בישראל קוראים לממשלה לחדש את ההליך המדיני מול הרשות הפלסטינית. הקבוצה גיבשה יוזמה מפורטת, הכוללת תוכנית מדינית וביטחונית

על רקע התמורות בעולם הערבי וברשות הפלסטינית, קבוצה של ישראלים בכירים קוראים לממשלה לשבור את הקיפאון המדיני וליזום הסכם שלום איזורי. על היוזמה החדשה, שמטרתה ליצור הסכם שלום על בסיס היוזמה הערבית, חתמו עשרות מובילי דעת קהל מתחומים שונים בחברה הישראלית.

בין החותמים הבולטים: ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי, בתו של הרב עובדיה יוסף עדינה בר שלום, הרמטכ"ל לשעבר אמנון ליפקין שחק, פרופ' עליזה שנהר וראש השב"כ לשעבר עמי איילון.

יעקב פרי, לשעבר ראש השב"כ אמר במסיבת העיתונאים, כי היפרדות מוחלטת מהפלסטינים היא "אינטרס קיומי של ישראל". לדבריו, "הסכם אזורי כולל עדיף על הסדרים בכפייה". פרי צייו כי חלון הביצוע מצטמצם. "אם ראש הממשלה יקבל את יוזמת השלום הערבית כמסגרת - ניראה כרודפי שלום". עוד אמר פרי, כי ממשלת ישראל חייבת לקדם מהלך של הסכם אזורי בדחיפות.

"רק יוזמת שלום אזורית תמריץ את המסלול הפלסטיני", אמר והסביר: "איננו קבוצה פוליטית, רצוננו לדחוף את ראש הממשלה לקידום היוזמה.

במסגרת האירוע יציגו מובילי היוזמה את הצעתם ליוזמת שלום ישראלית אשר תהווה מענה כולל ליוזמת השלום הערבית ותשמור על האינטרסים החיוניים למדינת ישראל. ההצעה גובשה בשנים האחרונות בעזרת שורה של מומחים ישראליים מובילים בתחומים שונים, על סמך תהליכי המשא ומתן בעשור האחרון והפתרונות המוכרים לכל בעיות היסוד באזור, בצד רעיונות חדשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק