גולדסטון: למרות החרטה - לא אפעל לשינוי הדוח

בישראל מיהרו לברך על עמדתו - אך השופט ריצ'ארד גולדסטון ממהר "לצנן" את האווירה: היום הוא אומר בראיון לסוכנות הידיעות AP כי לא ניתן לחקור עוד את האירועים ממבצע "עופרת יצוקה", ועל כן אין בכוונתו לפעול לשינוי או לביטול הדוח שכבר הוגש למועצת זכויות האדם. עם זאת, צפוי גולדסטון להגיע לביקור בישראל ביולי

מביע חרטה - אך לא מעבר לכך: ריצ'ארד גולדסטון, השופט שעמד בראש הוועדה שבדקה את התנהלות צה"ל והחמאס במבצע "עופרת יצוקה", אומר היום כי חרף החרטה שהביע בסוף השבוע על הגינוי החריף של ישראל בדוח - אין בכוונתו לתקן אותו.

בראיון לסוכנות הידיעות AP, אמר גולדסטון כי אין בכוונתו לפעול לשינויו או ביטולו של הדוח. "שום חלק בדוח אינו זקוק לבדיקה מחדש בשלב זה", אמר גולדסטון בראיון. "חקירה נוספת לא יכולה להוביל למסקנות נוספות". גולדסטון הוסיף עוד כי שר הפנים אלי ישי התקשר להודות לו על מאמרו בסוף השבוע והזמין אותו לביקור בישראל. השופט הדרום אפריקני אמר מצדו כי יוכל להגיע לא לפני חודש יולי.

מועצת זכויות האדם: "לא נבטל את הדוח"

אתמול הודיעה מועצת זכויות האדם של האו"ם כי תמשיך להתייחס לדוח שהוציא השופט ריצ'רד גולדסטון כדוח לגיטימי - למרות החרטה שהביע גולדסטון עצמו.

דובר מטעם מועצת זכויות האדם מסר כי חברי הוועדה ישקלו לבטל את הדוח, רק אם גולדסטון עצמו יגיש בקשה רשמית לביטולו. "דוח של האו"ם לא מבוטל על בסיס טור בעיתון", אמר דובר המועצה סדריק סאפי לסוכנות הידיעות AP.

ישראל קראה לביטולו של הדוח אחרי שהשופט הדרום אפריקני גולדסטון, שמשמש גם כתובע בבית המשפט הבינלאומי של האו"ם, כתב ל"וושינגטון פוסט" שאם היה יודע את כל הפרטים, היה מפרסם מסקנות אחרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גולדסטון מתחרט על הדוח - כתבות נוספות:

השופט גולדסטון יגיע לביקור בישראל?

נתניהו: "מקומו של דוח גולדסטון - בפח האשפה של ההיסטוריה"

ליברמן על גולדסטון: האמת יצאה לאור

גולדסטון: אם הייתי כותב את הדוח עכשיו, היה יוצא משהו אחר

ישי שלח מכתב לריצ'ארד גולדסטון: "נתת לגיטימציה לטרור" 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק