פרס לאובמה: שחרר את פולארד

נשיא המדינה נפגש בבית הלבן מנהיג העולם החופשי. השניים דנו היום במצב הביטחוני באזור, בפתרונות לקידום המו"מ עם הפלסטינים וגם בשחרור ג'ונתן פולארד. "יש להקים חומת הגנה נגד האירנים", אמר פרס לאובמה

נשיא המדינה שמעון פרס ונשיא ארה"ב ברק אובמה נועדו הערב לפגישה מדינית בחדר הסגלגל בבית הלבן. השניים דנו בדרכים לחדש את המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים, במהפכות בעולם הערבי וגם במצבו של המרגל היהודי ג'ונתן פולארד. אובמה לא הגיב לבקשתו המפורשת של פרס לשחרר את המרגל הכלוא בארה"ב.

גם הנושא האירני עלה לדיון בין שני המנהיגים. "אמרתי לאובמה שיש להקים חומת הגנה נגד האירנים, בייחוד בתחום המלחמה בטילים", אמר נשיא המדינה בשיחה עם כלי התקשורת הישראלים לאחר שיצא מהפגישה.

"אין להזניח את המאבק המוסרי מפני שאירן מבטאת כיום את השחתת הערכים המוסריים של העולם", טען פרס והוסיף כי ביקש תוספת לסיוע הביטחוני שארה"ב מעבירה לישראל. "הנשיא הגיב על הדברים בחיוב", אמר פרס בעידוד.

עדיין מוקדם להעריך מה יעלה בגורל ניסיונו של פרס להביא לשחרורו של פולארד, לאחר 25 שנים בכלא, זאת מאחר שאובמה וגם נשיאים אמריקנים קודמים כבר קיבלו בקשות דומות בעבר ודחו אותן. עם זאת, לקראת חג הפסח, חג החירות, עולה שוב התקווה כי פרס יצליח לשכנע את אובמה בעניין זה.

בתום פגישת השניים התייחס אובמה לתוכן הדברים שנאמרו והדגיש כי בעקבות השינויים והמהפכות בעולם הערבי "עכשיו, יותר מתמיד, חשוב לנצל את ההזדמנות כדי למצוא פתרון ולהגיע להסכם שלום בין ישראל לפלסטינים". עם זאת אובמה לא חשף תכניות חדשות שנועדו לגשר בין הצדדים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק