השופט גולדסטון יגיע לביקור בישראל?

שבועיים לאחר שפרסם סגן ראש הממשלה ושר הפנים מכתב חריף המגנה את הדוח שפרסם ריצ'רד גולדסטון בעקבות מבצע "עופרת יצוקה", הזמין שר הפנים אלי ישי את השופט לביקור בארץ. גולדסטון נענה להזמנה ואמר: "תמיד תהיה לי אהבה לעם היהודי". ישי מקווה שהביקור יביא לביטול הדוח

גולדסטון יגיע לביקור בארץ (AP)

האם השופט ריצ'רד גולדסטון שתקף את התנהלות ישראל בזמן מבצע "עופרת יצוקה", והביע בשבוע שעבר חרטה על דבריו יגיע לביקור בישראל? שבועיים לאחר ששיגר סגן ראש הממשלה ושר הפנים אלי ישי מכתב התוקף בחריפות את השופט, הוא הוזמן על ידי ישי לביקור בקיץ הקרוב. כך פירסם הבוקר בן כספית ב"מעריב".

השר ישי הזמין אמש את השופט גולדסטון לביקור בארץ בכדי "להודות לו על אומץ לבו". לדברי ישי, הסיבה שבגינה הזמין את גולדסטון לארץ היא בכדי "שיומחש לו גודל הסבל שעובר הציבור בישראל בשל התקפות הטרור של החמאס". השר הוסיף שאין לו ספק ש"הביקור ישפיע לטובה על הציבור בישראל".

גולדסטון הודה לישי על הזמנתו והביע את האהבה הגדולה שהוא רוחש לעם היהודי. "לכבוד הוא לי להיות האורח שלך בישראל", אמר השופט לשר הפנים והוסיף: "יש לי הזמנה מראש עיריית שדרות להגיע לביקור ואשמח לממש גם אותה".

בראיון לגלי צה"ל הביע הבוקר ישי תקווה שביקורו של גולדסטון בישראל יביא לביטול הדוח. "כל עוד לא יהיה ביטול הגזירה, לא עשינו כלום", אמר.

רק לפני שבועיים שיגר שר הפנים מכתב חריף לגולדסטון ובו תקף אותו על רקע ההסלמה בדרום. במכתב שכותרתו הייתה "פשעים נגד האנושות", כתב ישי בין השאר: "הדוח שלך הוא הנותן לגיטימציה לארגוני הטרור. היכן היית כשתינוקות ושני ילדים קטנים נטבחו באיתמר בשנתם? היכן היית אמש כשתחנת אוטובוס התפוצצה בירושלים? היכן אתה כשטילים נורים לאזורים שאינם נתונים בסכסוך או במחלוקת - בשטחי ישראל?".

מדובר בשיחה ראשונה בין שר ישראלי לבין השופט מאז פתיחת חקירת מבצע "עופרת יצוקה" אשר בה בראשה עמד. גולדסטון הדגיש בשיחתו עם ישי כי ימשיך "לעבוד למען הצדק ולמען זכויות האדם בכל מקום בעולם". על פי הדיווחים, צפוי השופט לבקר בקיץ הקרוב באזורי עוטף עזה ובעיר שדרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גולדסטון מתחרט על הדוח - כתבות נוספות:

נתניהו: "מקומו של דוח גולדסטון - בפח האשפה של ההיסטוריה"

ליברמן על גולדסטון: האמת יצאה לאור

גולדסטון: אם הייתי כותב את הדוח עכשיו, היה יוצא משהו אחר

ישי שלח מכתב לריצ'ארד גולדסטון: "נתת לגיטימציה לטרור"