ישי שלח מכתב לריצ'ארד גולדסטון: "נתת לגיטימציה לטרור"

סגן ראש הממשלה שלח הערב מכתב חריף לאיש שחיבר את דוח ועדת זכויות האדם של האו"ם על מבצע "עופרת יצוקה" בעזה. "היכן אתה כשטילים נורים לאזורים שאינם נתונים בסכסוך או במחלוקת – בשטחי ישראל?", כתב ישי. "הגן על תושבי באר שבע - תן להם לחיות כמו שחיים בכל העולם"

לסיפור הזה אפשר להתייחס כאקט דיפלומטי מבריק, או כאתנחתא קומית: סגן ראש הממשלה ושר הפנים אלי ישי כתב היום מכתב חריף לריצ'ארד גולדסטון, מחבר דוח מועצת זכויות האדם על מבצע "עופרת יצוקה", ובו תקף אותו על רקע בדרום בימים האחרונים.

במכתב, שכותרתו "פשעים נגד האנושות", כתב ישי בן השאר: "הדוח שלך הוא הנותן לגיטימציה לארגוני הטרור. היכן היית כשתינוקות ושני ילדים קטנים נטבחו באיתמר בשנתם? היכן היית אמש כשתחנת אוטובוס התפוצצה בירושלים? היכן אתה כשטילים נורים לאזורים שאינם נתונים בסכסוך או במחלוקת - בשטחי ישראל?".

"הגן על זכויותיהם של ילדי באר שבע"

לאחר מכן המשיך השר ישי במכתב לגולדסטון: "אתה, שהפכת עצמך לסמל של הגנה על זכויות אדם, אני מצפה ממך קודם כל כאדם ורק אחר כך כבן לעם היהודי, להגן על זכותם של ילדי באר שבע, אשדוד, אשקלון, באר שבע, שדרות ושאר תושבי הדרום לחיות כמו כל ילד אחר בעולם".

ביקורת קשה נמתחה בישראל על גולדסטון בתקופה שלאחר מבצע "עופרת יצוקה" בעזה. עיקר הביקורת היה על כך שהדוח מוטה לטובת החמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק