רה"מ נתניהו ברוסיה: "אנו תחת אותו איום"

ראש הממשלה אמר לעיתונאים הרוסים: "זהו הסיכון הגדול ביותר עכשיו, שגורמים קיצונים איסלמיים יתפסו את השלטון ברחבי המזרח התיכון". בביקור הרשמי הוסיף: "הסכנה אינה מאיימת רק על ישראל, אלא גם על מוסקבה"

נתניהו ושר החוץ לברוב במוסקבה (רויטרס)

ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הגיע לבירת רוסיה ואמר בפגישה ראשונה עם עיתונאים,  שרוסיה וישראל עומדות מול אותו האיום - מדינות "האיסלם הקיצוני" שנמצאות במירוץ להשגת נשק גרעיני, כך מוסרת סוכנות הידיעות הרוסית.

נתניהו, שמעודד את רוסיה להפעיל לחץ על אירן ועל תכנית הגרעין שלה, שוחח עם אנשי התקשורת הרוסית עוד לפני שנפגש עם עמיתו הרוסי דימטרי מדבדב. "זהו הסיכון הגדול ביותר עכשיו, שגורמים קיצונים איסלמיים יתפסו את השלטון ברחבי המזרח התיכון", כך לדברי נתניהו. "הסכנה אינה מאיימת רק על ישראל אלא גם על מוסקבה", אמר.

"המשימה החשובה ביותר היום היא מניעת נשק גרעיני מאירן"

הקרמלין נלחם עכשיו מול גורמים מוסלמים קיצוניים בצפון הקווקז, שם ארגונים בדלניים מנסים ליצור ממשל שיפעל על פי חוקי השריעה. נתניהו אמר בהקשר הזה: "זה יהיה חמור מאוד אם גורמים מוסלמיים קיצונים ישיגו נשק גרעיני, הטרור יפנה נגד כולנו. זו הסיבה שכרגע, המשימה החשובה ביותר היא מניעת נשק גרעיני מאירן". נתניהו הוסיף, על פי הפרסומים, שהקהילה הבינלאומית צריכה להבהיר לממשל בטהרן שהוא יתמודד עם פעולה צבאית, במידה וימשיך לפתח נשק גרעיני ולהתעלם מדרישות הקהילה הבינלאומית.

מוסקבה תמכה בסבב סנקציות רביעי של האו"ם נגד טהרן בחודש יוני האחרון, אבל הדגישה שהיא מתנגדת לכל פעולה צבאית. הפתרון למשבר טמון בדיפלומטיה, אומרים ברוסיה. ישראל בירכה על ביטול עסקת מכירת טילי ה S-300 לצבא האירני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק