שר החוץ המצרי: על ישראל לרסן את עצמה ולא לתקוף ברצועת עזה

נביל אל-ערבי, מי שמונה לא מזמן לתפקיד שר החוץ המצרי, קורא היום לישראל ולארגוני הטרור הפועלים ברצועה לנסות ולהחזיר את השקט היחסי לגבול עזה. "מצד אחד, על ישראל לרסן את עצמה ולא לתקוף בעזה. מצד שני, על החמאס להפסיק את הירי לעבר אזרחים", אמר שר החוץ

בעוד שבדרום נמשך כל העת ירי הקסאמים והגראדים מרצועת עזה לישראל, במצרים ממהרים לנסות ולצנן את הלהבות.

שר החוץ המצרי נביל אל-ערבי, שמונה זה לא מכבר לתפקיד, קורא לישראל לרסן את עצמה ולא לצאת למבצע צבאי ברצועה. במקביל קורא אל-ערבי לארגונים הפלסטינים שלא לתת לישראל שום הצדקה לתקוף אותם בשטחי הרצועה. "מצרים התנגדה ותמשיך להתנגד לכל מעשה אלימות שהוא כנגד אזרחים", סיכם אל-ערבי.

נתניהו: נפעל בתקיפות ובנחישות

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא הערב לביקור של מספר ימים ברוסיה. בטרם המראתו, קיים ראש הממשלה התייעצות דחופה עם שר הביטחון אהוד ברק, השר במשרד הביטחון מתן וילנאי, הרמטכ"ל בני גנץ וגורמים בכירים נוספים במערכת הביטחון כדי לדון בהתפתחויות הביטחוניות האחרונות.

"מאז שקמה הממשלה קבענו מדיניות ברורה של ביטחון ותגובה תקיפה לכל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל, תוך כדי צעדי מנע שיטתיים ותקיפים נגד הטרור", אמר ראש הממשלה. "בזכות המדיניות הזאת עברנו שנתיים של שקט וביטחון ואני חושב שכל אזרחי ישראל למדו להכיר את הברכה וליהנות מפירות השקט הזה", הוסיף נתניהו.

"השקט הזה הוא ברכה גדולה, אבל לאחרונה יש גורמים שמנסים להפר אותו", אמר נתניהו. "הם מנסים לבחון את מידת הנחישות שלנו ואת כוח העמידה, אבל הם יגלו שלממשלה, לצה"ל ולציבור בישראל יש רצון ברזל להגן על המדינה ועל אזרחיה", הוסיף והבטיח: "נפעל בתקיפות, באחריות ובתבונה כדי לשמר את השקט ואת הביטחון ששררו פה בשנים האחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק