שרה פיילין במנהרות הכותל: "שמחה להיות כאן"

המנהיגה הרפבוליקנית פתחה את ביקורה הראשון בישראל בסיור בעיר העתיקה בירושלים וקידמה את הנוכחים בברכת "חג שמח". מחר היא תפגוש גם את ראש הממשלה, בנימין נתניהו

ישראל סובלת מבידוד מדיני גובר, אבל לפחות הערב היא זוכה לחיבוק חם - מהמחנה הרפובליקני האמריקני. מושלת אלסקה לשעבר, שרה פיילין, נחתה הערב בנתב"ג לביקור ראשון בישראל. פיילין, שנחשבת לאחת התומכות היחיד בעולם בהמשך הבנייה בהתנחלויות, הצטרפה לח"כ  דני דנון מהליכוד לסיור במנהרות הכותל, בעיר העתיקה בירושלים.

את הכתבים הרבים שהתקבצו סביבה היא בירכה ב"פורים שמח", הבטיחה כי הקשר בין ישראל לארה"ב יתהדק ואמרה כי "היא שמחה להיות כאן". ח"כ דנון, שעמד לצדה, אמר כי הוא "בטוח שכאשר תחזור שרה פיילין לארצות הברית, היא תהיה שגרירה נועזת ונלהבת של ישראל, עוד יותר".

רב הכותל שמואל רבינוביץ' סיפר כי פיילין "ציינה שהיא מאוד מתרגשת מהביקור ואף חתמה בספר המבקרים שבפינת האמונה. היא ציינה שהיא מתפללת שהקשר בין ישראל לארצות הברית "ב יתחזק ושאלה שאלות על חג הפורים. שאלתי אותה על שמה, שרה, והיא סיפרה שאמה הקתולית שאבה אותו בהשראה מהתנ"ך".

על עמדותיה, אמר רבינוביץ' שפיילין הצהירה לפניו כי "אין לה חילוקי דעות עם ישראל. היא דיברה עם הרבה רגש על כך שהיא מבקרת בפעם ראשונה בארץ. היא עונדת תליון מגן דוד, וטמנה פתק בכותל".

מחר צפויה פיילין לבקר במקומות קדושים נוספים, והיא תיפגש גם עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. שמה  עלה לכותרות בבחירות האחרונות בארצות הברית, אז התמודדה מול ברק אובמה והדמוקרטים לצד ג'ון מקיין, לתפקיד סגנית הנשיא מטעם המפלגה הרפובליקנית.

אחרי ההפסד הצורם בהתמודדות, התחזק מעמדה ב"בחירות האמצע" בשנה שעברה, כשהפכה להיות אחת ממובילות תנועת "מסיבת התה" השמרנית. כעת היא שואפת להתמודד לנשיאות במערכת הבחירות הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק