מופז ביקר בבית משפחת פוגל: "להגן על איתמר כמו על ת"א"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון סייר ביישוב, יחד עם מספר חברי כנסת, פחות משבוע לאחר הטבח הנורא. יו"ר מועצת יש"ע: ממשלת ישראל וצה"ל צריכים לשוב ללוחמה ניצחת באוייב ובטרור

"נבדוק ונחקור את רצח בני משפחת פוגל באיתמר. חובה לתת את כל אמצעי הביטחון וההגנה - באיתמר כמו בתל אביב", כך אומר היום יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ שאול מופז במהלך סיור שערך ביישוב, פחות משבוע לאחר הטבח הנורא.

למופז הצטרפו אלוף פיקוד המרכז אבי מזרחי, וכן חברי הכנסת אבי דיכטר, ח"כ זאב אלקין, ח"כ אורית זוארץ, ח"כ אריה אלדד, ח"כ גדעון עזרא, ח"כ ציפי חוטובלי, ח"כ מיכאל בן ארי וח"כ זאב ביילסקי.

חברי הועדה נכנסו לבית המשפחה, קיבלו סקירה על התקרית הקשה ולאחר מכן קיימו דיון פתוח במקום. "לא ייתכן שביטחון אזרחי המדינה ייפגע בגלל שיקולים פוליטיים", אמר ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה.

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין קרא לחברי הכנסת להחזיר את ממשלת ישראל וצה"ל לערכים של לוחמה ניצחת באוייב ובטרור.

גינוי מפתיע מטורקיה

אתמול הודיעה טורקיה כי היא מגנה בחריפות את טבח חמשת בני משפחת פוגל באיתמר בסוף השבוע. על פי ההודעה של משרד החוץ הטורקי, מעשה שכזה - תהיינה אשר תהיינה נסיבותיו - הוא "בלתי מתקבל על הדעת".

"טורקיה מקווה שמבצעי הפעולה ייעצרו מיידית ויובאו לדין", נמסר עוד בהודעה הרשמית. עם זאת, באותה הודעת גינוי נמתחה ביקורת חריפה גם על החלטת ממשלת ישראל לאשר את בנייתן של 500 יחידות דיור נוספות - בתגובה ישירה למעשה הטבח. "הרחבת ההתנחלויות, בכל תואנה שהיא, גם כן בלתי מתקבלת על הדעת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רצח המשפחה באיתמר - סיקור מיוחד:

תחקיר הטבח: המחבלים דרכו על הבן שישן בסלון

התקשורת בעולם אדישה לטבח באיתמר

בני משפחת פוגל הובאו למנוחות

"לא נתפס ששוחטים תינוקת בת ארבעה חודשים"

נתניהו בישיבת הממשלה: "שמעתי בכי הנכדים שנותרו בחיים"

הריאיון האחרון של הזוג פוגל

תיעוד: כך נראתה זירת הרצח באיתמר