בוטל ביקור השר כחלון אצל ג'ונתן פולארד

בשל מצבו הבריאותי של פולארד, הוחלט לבטל את ביקורו של השר כחלון בכלא בו מוחזק המרגל הישראלי. "יהונתן קיווה עד הרגע האחרון שיהיו לו הכוחות לביקור הזה", סיפרה אשתו אסתר. "הוא מאוד רצה להעביר דרך השר כחלון מסר אישי לראש הממשלה ולבקש ממנו לפעול במהירות האפשרית למען שחרורו"

ביקור שר הרווחה והתקשורת משה כחלון אצל המרגל היהודי יהונתן פולארד בכלא האמריקני בוטל בשל מצבו הרפואי של פולארד - כך פורסם הערב בערוץ 7.

"יהונתן קיווה עד הרגע האחרון שיהיו לו הכוחות לביקור הזה", סיפרה אשתו אסתר. "הוא מאוד רצה להעביר דרך השר כחלון מסר אישי לראש הממשלה ולבקש ממנו לפעול במהירות האפשרית למען שחרורו".

בשבוע שעבר ביקש וקיבל השר כחלון אישור מהשלטונות בארה"ב לבקר את פולארד בכלא האמריקני. השר אמור היה להעביר מסר לפולארד כאיתות של מחויבות לשחרורו.

נתניהו לאובמה: "יונתן שילם מחיר כבד על פעולותיו"

לפני כשלושה חודשים שיגר ראש הממשלה בנימין נתניהו בקשה רשמית לנשיא ארצות הברית ברק אובמה להעניק חנינה למרגל הישראלי ג'ונתן פולארד, הכלוא בארה"ב כבר למעלה מ-25 שנים. נתניהו נימק בבקשתו כי עבר זמן רב מאז נכלא פולארד, שהורשע בריגול למען ישראל. נתניהו הסביר במכתבו כי פולארד כבר ריצה את עונשו וכעת יש לשחררו.

"בשם העם בישראל, אני פונה אליך בבקשת חנינה עבור יונתן פולארד", כתב נתניהו לנשיא ארה"ב. "בזמן מעצרו פעל יונתן כסוכן של ממשלת ישראל. אף על פי שישראל בשום אופן לא כיוונה את מאמציה המודיעיניים נגד ארה"ב, היא פעלה באופן שגוי ובלתי מקובל לחלוטין. הן מר פולארד והן ממשלות ישראל הביעו פעמים רבות חרטה על פעולות אלה, וישראל תמשיך לדבוק בהתחייבותה שמעשים כאלה לא יישנו לעולם".

"יונתן פולארד ריצה עונש ארוך יותר מכל אדם אחר שהורשע בעבירות דומות ואף יותר מתקופת המאסר שדרשה התביעה במסגרת הסדר הטיעון שלו. יונתן שילם מחיר כבד על פעולותיו, ומצבו הבריאותי התדרדר משמעותית. אני יודע שארה"ב היא מדינה המושתתת על הגינות, צדק ורחמים. מכל הטעמים הללו, אני מבקש במלוא ההערכה כלפיך שתשקול בחיוב בקשת חנינה זו. עם ישראל תמיד יהיה אסיר תודה לך".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק