נתניהו על הרצח באיתמר: הגינוי של אבו מאזן לא מספק

ראש הממשלה מאשים את הרשות הפלסטינית בכך שאינה מתנערת מהפיגוע באיתמר. בישיבת סיעת הליכוד אמר נתניהו כי הגינוי של אבו מאזן אינו מספק וזעם על דברי שר פלסיני שטען כי הטבח באיתמר הוא פרובוקציה ישראלית, שנועדה לשמש עילה להתחמק ממו"מ. הרמטכ"ל: "לא פגשתי כזו תת-אנושיות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מדגיש בצהריים כי הגינוי של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לרצח חמשת בני משפחת פוגל באיתמר - אינו מספיק.

נתניהו התייחס בפתח ישיבת סיעת הליכוד לטבח המזעזע ואמר כי על אבו מאזן היה לגנות את הרצח בחריפות בכל אמצעי המדיה - ולא רק ברדיו הפלסטיני. "כוונתי הייתה שיגיד את הדברים ברדיו הפלסטיני - וגם זה לא ממצה", הדגיש ראש הממשלה.

כמו כן אמר נתניהו כי הזדעזע לשמוע את אחד מהשרים ברשות שהעלה את האפשרות כי מדובר באירוע שתוכנן על ידי ישראל כדי להתנער מהמחויבות לתהליך השלום.

הרמטכ"ל על הטבח: תת אנושיות

גם הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ התייחס לאירועים באיתמר. "נכנסתי לבית, ראיתי את המראות ולא מצאתי שום קשר בין הרוצחים לבין בני אדם", אמר הרמטכ"ל בפורום סגל הפיקוד הכללי מאז כניסתו לתפקיד, להצגת עיקרי תכנית העבודה של צה"ל לשנת 2011. "ראיתי כבר הרבה מראות בחיי אך תת אנושיות כזו לא פגשתי מעודי. אני מביע בשם צה"ל את תנחומינו ומחבק את המשפחה".

בינתיים נמשכת חקירת הרצח בשומרון. מקורות פלסטינים מדווחים כי עד לשעה זו פועלים כוחות צהל בכפר שממנו על פי החשד יצאו רוצחי משפחת פוגל.  לפי אותם מקורות נתגלו כלי נשק בכפר, מספר אנשים נעצרו ובהם - גם קצין במנגנוני הביטחון הפלסטיני.

רצח המשפחה באיתמר - סיקור מיוחד:

תחקיר הטבח: המחבלים דרכו על הבן שישן בסלון ולא הבחינו בו; התינוקת נרצחה אחרונה

התקשורת בעולם אדישה לטבח באיתמר

בני משפחת פוגל הובאו למנוחות

"לא נתפס ששוחטים תינוקת בת ארבעה חודשים"

נתניהו בישיבת הממשלה: "שמעתי בכי הנכדים שנותרו בחיים"

הריאיון האחרון של הזוג פוגל

תיעוד: כך נראתה זירת הרצח באיתמר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק