אדלשטיין: "יש תמונות קשות יותר שהחלטנו לא לפרסם"

"במקרה הזה נחצו כל הקווים והחלטנו להסיר את הכפפות", כך הסביר הבוקר בראיון לערוץ החדשות שר ההסברה יולי אדלשטיין, את ההחלטה הקשה לפרסם את תמונות הזוועה מזירת הטבח באיתמר. "וידאנו, ולא פעם אחת, שהסכמת המשפחה לא נאמרה באקראי ומתוך סערת רגשות", הוסיף. ח"כ הרצוג מתנגד: "זה משדר פאניקה"

שר ההסברה יולי אדלשטיין קיבל אמש החלטה תקדימית - להפיץ לכלי התקשורת בארץ ובעולם תמונות קשות ביותר מזירת הרצח של משפחת פוגל ביישוב איתמר. הבוקר הוא הסביר בראיון בערוץ החדשות כי "במקרה הזה נחצו כל הקווים והחלטנו להסיר את הכפפות".

"אנחנו רוצים להראות לאלה שחושבים 'טוב, מדובר בקונפליקט בין מדינות, הם מתווכחים ולא יכולים להסכים על טריטוריה', עם מה אנחנו באמת מתמודדים", הוסיף השר ואמר שהוא מעריך את החלטת קרובי המשפחה לפרסם את התמונות.

לדבריו, "וידאנו, ולא פעם אחת, שמה שאמרה המשפחה לא נאמר באקראי ומתוך סערת רגשות. ניסינו להגיע למצב שיותר מגורם אחד במשפחה יביע את הסכמתו בצורה מפורשת".

"חשוב שהעיתונאים עצמם יתמודדו עם התמונות"

"הייתה החלטה מסורתית של ישראל לא לעשות את זה", הסביר אדלשטיין. "אבל כאן גם הפיגוע עצמו כפי שבוצע, גם עניין הסכמת המשפחה, גם אווירת ההסתה והדה-לגיטימציה, הכול תרם לחשוב מחדש ולהגיע למסקנה. אולי זה יגרום למישהו לחשוב פעם נוספת לפני שהוא אומר שישראל היא מדינה לא לגיטימית ושלפלסטינים יש זכות לעשות למתנחלים כל דבר".

אדלשטיין הוסיף כי גם הדעות בקרב אנשי המקצוע וההסברה היו חלוקות, אבל לבסוף הוכרע לפרסם את התמונות: "ההחלטה היא נכונה והיינו צריכים לקבל אותה".

על הביקורת לפיה התזמון אינו מתאים וגם כך בעולם לא יתייחסו עכשיו לטבח בגלל הצונאמי ביפן אמר השר: "חשוב גם שהמערכות עצמן והעורכים יתמודדו עם התמונות הללו".

"גם מה שקשה לצפייה, זה לאחר צנזורה, המשפחה עברה על התמונות ובחרה מה לא לפרסם, הפנים מטושטשות גם לפי בקשת המשפחה", סיכם אדלשטיין. "יש גם תמונות יותר קשות שהחלטנו לא לפרסם. מה שרואים זה רק קצה הקרחון ממה שהיה שם".

חבר הכנסת יצחק הרצוג, בעל ניסיון רב בהסברה, מתנגד נמרצות למהלך. בראיון לערוץ החדשות אמר: "אנחנו במאה שנות טרור ולעולם לא עשינו דבר כזה. זו זילות של האבל וזה לא ישיג את המטרה. העולם עסוק ביפן וזה נשטף בצונאמי. במקביל לכך, זה הוחלט ללא דיון ראוי, בכפל מסרים, ההחלטה להפיץ את התמונות יחד עם בנייה בשטחים - זה משדר רק פאניקה".

רצח המשפחה באיתמר - סיקור מיוחד:

תחקיר הטבח: המחבלים דרכו על הבן שישן בסלון ולא הבחינו בו; התינוקת נרצחה אחרונה

התקשורת בעולם אדישה לטבח באיתמר

בני משפחת פוגל הובאו למנוחות

"לא נתפס ששוחטים תינוקת בת ארבעה חודשים"

נתניהו בישיבת הממשלה: "שמעתי בכי הנכדים שנותרו בחיים"

הריאיון האחרון של הזוג פוגל

תיעוד: כך נראתה זירת הרצח באיתמר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק