ארדואן: "ישראל רוצה לנתק את היחסים - זה בסדר גמור מבחינתנו"

האווירה בטורקיה מתחממת לקראת הבחירות הקרובות ביוני, וראש הממשלה ארדואן מוצא זמן כדי לשוב ולנגח את ישראל. בתגובה לדברי ראש האופוזיציה הטורקי, לפיהם טורקיה עשתה טעות בפרשת ה"מרמרה", אומר רה"מ הטורקי: "ישראל תקפה אונייה שהפליגה תחת דגל טורקי. אם הם רוצים לנתק את היחסים - מבחינתנו זה בסדר"

לא מתגעגע לישראל. ארדואן (AP)

חוזר לתקוף: ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן שולח היום מסר ברור לישראל ואומר כי אם ירושלים מעוניינת בניתוק היחסים בין שתי המדינות - אין לו כל התנגדות. הידיעה פורסמה לראשונה במהדורת "מבט" בערוץ הראשון.

על פי הדיווח, מסלים ארדואן את ההתקפות נגד ישראל על רקע הבחירות המתקרבות בטורקיה שייערכו ביוני. ההתבטאות האחרונה של ראש הממשלה נאמרה בתגובה למנהיג האופוזיציה, קיליץ' דאר אולו, שהאשים את ארדואן במשט הקטלני לעזה. "לו היינו במקום הממשלה, הספינה "מאווי מרמרה" לא הייתה מפליגה מנמל טורקי", טען ראש האופוזיציה.

ארדואן מנגד לא נשאר חייב והפנה פעם נוספת אצבע מאשימה כלפי צה"ל וממשלת נתניהו. "ישראל תקפה אונייה שהפליגה תחת דגל טורקי במים בינלאומיים מהים ומהאוויר, ואתם (האופוזיציה) שותקים", עקץ ראש הממשלה הטורקי.

בשלב הזה עבר ארדואן למתקפה כוללת נגד האופוזיציה: "מה המקצוע שלכם? במה אתם מועילים? איזה פוליטיקה אתם מובילים?". לסיום הכריז ארדואן בלי להתבלבל: "אם ישראל רוצה לנתק את היחסים - זה בסדר גמור מבחינתנו".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק