אחרי שנים: שר בממשלת ישראל יבקר את פולארד

הלחץ לשחרור המרגל הכלוא בארה"ב מתגבר: לראשונה אחרי שנים ארוכות, יבקר בשבוע הבא שר הרווחה משה כחלון את ג'ונתן פולארד בכלא האמריקני. הביקור של כחלון מתואם עם נתניהו, שיעביר באמצעותו מסר לפולארד כאיתות של מחוייבות לשחרורו

הנשיא אובמה לא הגיב לפי שעה לבקשה הרשמית לשחרר את פולארד, גם לא לפניות של אישים אמריקנים לקצוב את עונשו, אבל הוא כן מאפשר, לראשונה מזה שנים ארוכות - לשר בממשלת ישראל לבקר את פולארד בכלא.

שר הרווחה והתקשורת משה כחלון ביקש וקיבל אישור מהשלטונות בארה"ב לבקר את פולארד בכלא האמריקני, בשבוע הבא. הביקור של כחלון מתואם עם נתניהו, שיעביר באמצעותו מסר לפולארד כאיתות של מחוייבות לשחרורו. יש ספק קל לגבי הביקור בשל מצבו הרפואי של פולארד, אך אין ספק שהביקור מעיד על הגברת הלחץ הישראלי לשחרורו של המרגל.

אתמול פרסמנו לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי הוועד למען שחרור ג'ונתן פולארד ממשיך לגייס תומכים בשיחרור, והפעם מדובר בשר החוץ לשעבר הנרי קיסינג'ר שפנה במכתב מיוחד לאובמה, בו כתב כי "אני מאמין שהצדק יקוים על ידי קציבת מאסר העולם של פולארד לזמן שריצה עד כה.

נתניהו לאובמה: "יונתן שילם מחיר כבד על פעולותיו"

לפני כ-3 חודשים שיגר ראש הממשלה בנימין נתניהו בקשה רשמית לנשיא ארצות הברית ברק אובמה להעניק חנינה למרגל הישראלי ג'ונתן פולארד, הכלוא בארה"ב כבר למעלה מ-25 שנים. נתניהו נימק בבקשתו כי עבר זמן רב מאז נכלא פולארד, שהורשע בריגול למען ישראל. נתניהו הסביר במכתבו כי פולארד כבר ריצה את עונשו וכעת יש לשחררו.

"בשם העם בישראל, אני פונה אליך בבקשת חנינה עבור יונתן פולארד", כתב נתניהו לנשיא ארה"ב. "בזמן מעצרו פעל יונתן כסוכן של ממשלת ישראל. אף על פי שישראל בשום אופן לא כיוונה את מאמציה המודיעיניים נגד ארה"ב, היא פעלה באופן שגוי ובלתי מקובל לחלוטין. הן מר פולארד והן ממשלות ישראל הביעו פעמים רבות חרטה על פעולות אלה, וישראל תמשיך לדבוק בהתחייבותה שמעשים כאלה לא יישנו לעולם".

"יונתן פולארד ריצה עונש ארוך יותר מכל אדם אחר שהורשע בעבירות דומות ואף יותר מתקופת המאסר שדרשה התביעה במסגרת הסדר הטיעון שלו. יונתן שילם מחיר כבד על פעולותיו, ומצבו הבריאותי התדרדר משמעותית. אני יודע שארה"ב היא מדינה המושתתת על הגינות, צדק ורחמים. מכל הטעמים הללו, אני מבקש במלוא ההערכה כלפיך שתשקול בחיוב בקשת חנינה זו. עם ישראל תמיד יהיה אסיר תודה לך".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק