האם נתניהו עומד למסור שטחים?

"רה"מ שוקל גישה חדשה בדרך להסכם עם הפלסטינים", כך דיווח גורם רשמי המקורב לנתניהו לסוכנות הידיעות רויטרס. על פי השיטה החדשה, שמכונה "גישת השלבים", ישראל תבצע מספר צעדים בוני אמון כמחווה לפלסטינים במטרה לצאת מהמבוי הסתום במו"מ. על פי הערכות, הצעדים כוללים מסירת שטחים לידי הפלסטינים ופינוי התנחלויות

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ארכיון (חדשות 2)

יממה אחרי שהודיע כי הסיכוי להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים קלוש, ראש הממשלה בנימין נתניהו מציג הצעה חדשה בדרך לפיתרון הסכסוך: "גישת השלבים". סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת מפי גורם רשמי המקורב לראש הממשלה על גישה חדשה שמתגבשת בימים אלה בסביבתו, כדי לפרוץ את המבוי הסתום שאליו נקלע המשא ומתן.

לדברי גורם המקורב לראש הממשלה, נתניהו עומד להציע לפלסטינים מספר צעדים מעשיים כדי לקדם את האמון בין הצדדים. עוד הוסיף הגורם, כי נתניהו לא נטש את עמדת האמריקנים והאירופאים להסדר קבע עם הפלסטינים, וגם לא את פיתרון שתי המדינות לשני עמים. אולם בניסיון להניע את המשא ומתן, הוא מעוניין ליישם קודם את מה שמכונה על ידי גורמים רשמיים "גישת השלבים" כדי להגיע למטרה הסופית.

אותם צעדים בוני אמון יושגו ככל הנראה באמצעות העברת קרקעות לשליטה פלסטינית, או הסרה של מספר התנחלויות יהודיות.

"אי אפשר להשיג שלום בלי משא ומתן, אבל אפשר לנקוט בצעדים מעשיים באופן הדרגתי כדי לקדם את המשא ומתן", אמר הגורם הרשמי בריאיון לרויטרס. הגורם לא אישר מהם אותם צעדים, אך לא שלל את שתי האפשרויות שהוצגו.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק