אחרי חצי שנה: פרושאור מונה לשגריר באו"ם

רון פרושאור, שגריר ישראל בלונדון, ימונה לשגריר ישראל באו"ם - כך אישרה הבוקר הממשלה, זאת לצד שורה של מינויים נוספים בשירות החוץ. נתניהו: "רון פרושאור היה שגריר מצויין בבריטניה, ובחירתו לשגריר באו"ם היא בחירה חשובה מאד בעת הזו". מינוי פרושאור מגיע לאחר 6 חודשים בהם תפקיד השגריר באו"ם לא היה מאוייש

רון פרושאור. בקרוב בניו יורק (חדשות 2)

הממשלה אישרה הבוקר שורת מינויים במשרד החוץ, ובראשם מינוי רון פרושאור לשגריר החדש של ישראל באו"ם – זאת לאחר חצי שנה במהלכה לא היה שגריר קבוע לישראל באו"ם, מאז פרישתה של השגרירה הקודמת גבריאלה שלו.

ראש הממשלה נתניהו ציין בפתח הישיבה כי "רון פרושאור היה שגריר מצויין בבריטניה, ובחירתו לשגריר באו"ם היא בחירה חשובה מאד בעת הזו".

פרט למינויו של פרושאור, אישרה הממשלה גם את מינויים של אלון אושפיז לשגריר בהודו; דן אשבל לשגריר בפינלנד; חיים שחם לקונסול הכללי במיאמי; אילן מור לשגריר בהונגריה; דן שחם לשגריר בנמיביה, בוצואנה, זימבבווה ונמיביה.

נתניהו מינה - ליברמן ביטל את המינוי

לפני כשלושה שבועות הודיע ראש הממשלה נתניהו על מינוי פרושאור לשגריר באו"ם, ועל מינויו של עוזי ארד, ראש המועצה לביטחון לאומי, לתפקיד השגריר בלונדון במקומו של פרושאור. אלא שכעבור פחות מיממה הודיע שר החוץ ליברמן כי כי אין בכוונתו למנות את עוזי ארד לשגריר ישראל בלונדון, ותקף את ראש הממשלה נתניהו על רקע מינוי פרושאור לתפקיד השגריר באו"ם, במקום פרופסור גבריאלה שלו.

ליברמן דיבר בישיבת סיעת "ישראל ביתנו" והאשים את נתניהו בהתערבות יתר חסרת תקדים. "ראש הממשלה לא צריך להילחם על קרדיט, זה לא יאה לו", הבהיר ליברמן וציין כי כל המינויים של השגרירים נעשו על ידי שר החוץ.

בהמשך הביע ליברמן פעם נוספת את התנגדותו למינוי עוזי ארד, וציין כי על אף הכבוד שהוא רוכש לו - הוא לא ימלא את תפקיד השגריר. במקומו, כך הוסיף שר החוץ, ימנה דיפלומט ממשרדו.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק