אובמה: ישראל תרוויח מהנעשה במצרים

בעוד שבירושלים מודאגים מהטלטלה במדינות השכנות, מביע הנשיא האמריקני אופטימיות באשר להשפעות המהפכות באזור. "ישראל תרוויח מהנעשה במצרים", משוכנע אובמה ומרגיע כי הקשר בין המדינות יציב ואיתן: "המחויבות שלנו לביטחון ישראל מקודשת"

אובמה ונתניהו (רויטרס)

נשיא ארה"ב ברק אובמה מפגין הלילה אופטימיות באשר לנעשה במזרח התיכון ומדגיש כי מחויבותה של וושינגטון לביטחון ישראל "מקודשת".

במהלך אירוע גיוס כספים פרטי במיאמי, התייחס הנשיא לטלטלה בעולם הערבי ולהשפעתן של ההפגנות על העתיד באזור. לדבריו, אומנם אסור להיות תמימים באשר למתרחש, אך ישראל תרוויח בסופו של דבר מהאירועים האחרונים במצרים.

"הכוחות שאנו רואים שנבנים במצרים הם הכוחות שבאופן טבעי צריכים להיות בעלי בריתנו ובעלי בריתה של ישראל", הבהיר אובמה והדגיש פעם נוספת את הקשר בין שתי המדינות: "את המחויבות שלנו לביטחון של ישראל אי אפשר להפר והיא מקודשת".

הנשיא הוסיף, כי אין הוא רואה צורך לחשוש מהנעשה באזור ואף הפגין אופטימיות מהלך הרוחות. "אני למעשה מלא ביטחון כי בעוד עשור נסתכל אחורה ונאמר כי זו הייתה התחלה של עידן חדש לגמרי - ועידן טוב יותר. עידן בו אנשים נאבקים לא נגד מישהו אלא כדאי להיות משהו", הכריז.

"רוחות החופש שנושבות במדינות הללו לא הורגשו במשך עשורים", הוסיף אובמה, "יש כאן דור חדש שאומר: 'אני רוצה להיות חלק מהעולם הזה'. אלה זמנים מסוכנים, אך זו גם הזדמנות ענקית עבורנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק