ישראל הודיעה: שולחים סיוע לניו זילנד

לשכת ראש הממשלה הודיעה הערב כי ישראל תשלח בימים הקרובים סיוע לניו זילנד, בעקבות רעש האדמה הקשה שפקד את העיר כרייסטצ'רץ'. בסיוע הראשוני יישלחו מבנים ניידים, אמצעי סניטציה ואמצעי טיהור מים. בינתיים, עלה מניין ההרוגים ל-145 בני אדם

נרתמים למאמץ: לשכת ראש הממשלה הודיעה הערב כי ממשלת ניו זילנד פנתה לישראל בבקשה לסייע לה בשיקום ההריסות באזור רעש האדמה שפקד השבוע את העיר כרייסטצ'רץ'.

במסגרת הסיוע שתעביר ישראל לניו זילנד, יישלחו מבנים ניידים, אמצעי סניטציה ואמצעי טיהור מים. באותו יום בו אירעה רעידת האדמה הקשה, שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם עמיתו מניו זילנד, ג'ון קי והציע סיוע ישראלי לאי מוכה האסון. שיחת טלפון התקיימה גם בין שרי החוץ של שתי המדינות.

145 הרוגים ברעש האדמה

בינתיים, ממשיך לטפס מניין ההרוגים מרעש האדמה. גורמים רשמיים במדינה סיפרו כי מספר ההרוגים עומד על 145 בני אדם. בנוסף להרוגים ישנם עדיין כ-200 בני אדם שמוגדרים נעדרים.

היום פורסם שבין גופות ההרוגים באסון, נמצאה גם גופתו של בקסטר גולנד. גולנד, בן חמישה חודשים בלבד, נולד לאחר רעידת האדמה הקודמת שפקדה את כרייטסצ'רץ' בחודש ספטמבר. יחד עם גולנד נהרג תינוק נוסף, ג'יידן האריס, בן תשעה חודשים.

למרות שעברו ארבעה ימים מאז רעש האדמה, כוחות החילוץ המקומיים והזרים עדיין לא מאבדים תקווה - וממשיכים לחפש ניצולים חיים. "היינו גם בהאיטי, ושם מצאנו אנשים שחולצו בחיים גם לאחר שבוע", אמרו במשלחת החילוץ הבריטית. "רק היום מצאנו אדם שהצליח לעדכן אותנו על מיקומו באמצעות אולר שוויצרי שבצבץ מבין ההריסות", סיפרו.

רוצים לקבל את תמונות השבוע לפני כולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק