אובמה: "כל האופציות להתערבות בנעשה בלוב קיימות"

בתגובה רשמית ראשונה למתרחש בלוב אמר נשיא ארה"ב ברק אובמה כי "לוב מפרה ערכים ונורמות אוניברסאליות" וקרא לקהילה הבינלאומית "לדבר בקול אחד"

נשיא ארצות הברית ברק אובמה התייחס בנאום בבית הלבן למצב בלוב ואמר כי "לוב מפרה ערכים ונורמות אוניברסאליות". הנשיא הורה על הקמת צוות בינלאומי שיגבש רשימה שתפרט את כל האפשרויות העומדות בפני הקהילה הבינלאומית להתמודדות עם המשבר במדינה.

"זה חיוני שאומות ואזרחי העולם ידברו בקול אחד" ציין אובמה בתגובה הציבורית הרשמית הראשונה שלו מאז שפרצו המהומות בלוב. נשיא ארה"ב קרא לקדאפי לעצור את ההתקפות על מפגינים תמימים, אך נמנע מלקרוא ישירות למנהיג לוב להתפטר מתפקידו.

"הסבל ושפיכות הדמים הן מקוממות ובלתי מתקבלות, האלימות חייבת להיפסק" הדגיש הנשיא האמריקני בעת נאומו, כשמזכירת המדינה הילרי קלינטון ניצבת לצידו.

מתכוונים להטיל סנקציות קשות על לוב

כעת וושינגטון מתאמת את פעולותיה הבאות עם בנות בריתה ואובמה סיפר כי ממשלו מכין מסמך שיכלול את כל דרכי התגובה האפשריות. מחלקת המדינה האמריקנית מוסרת כי בין הסנקציות הנשקלות: הקפאת נכסיה של לוב ונכסיו הפרטיים של מועמר קדאפי ואף מניעת כניסתם של מטוסים לוביים לשטחה האווירי של ארצות הברית.

בתגובה לביקורת על תגובתו המאוחרת של נשיא ארה"ב למתרחש בלוב מזה שבוע, גורמים בממשל האמריקני מעידים כי הסיבה לכך היא הצורך לוודא שכל האמריקנים השוהים בלוב מפונים מהמדינה ונמצאים מחוץ לטווח הסכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

מהפכה בלוב - סיקור מיוחד:

מימדי הטבח נחשפים: קבר אחים המוני בלוב

קדאפי: אטהר את לוב בית אחר בית

שגרירי לוב בארה"ב וצרפת התפטרו

מי אתה מועמר קדאפי?

קדאפי למצלמות, אוחז במטריה: "אני בטריפולי"

לוב: מסוקים יורים לעבר מפגינים