הפת"ח: נערוך "יום זעם" בשטחים

התגובות להטלת הווטו של ארצות הברית בדיון מועצת הביטחון ממשיכות להגיע. בכיר בארגון הפת"ח קורא לפלסטינים לצאת ל"יום זעם" בשבוע הבא, בעקבות ההחלטת שלא לגנות את הבנייה של ישראל בהתנחלויות. "ארצות הברית מטיפה לדמוקרטיה אבל היא רחוקה מלפעול כך", אומרים בארגון

הנהגת ארגון הפת"ח קוראת לפלסטינים לערוך בשבוע הבא "יום זעם", לאחר החלטת ארצות הברית להטיל וטו על הצבעת מועצת הביטחון של האו"ם.

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות "מען", תאופיק טיראווי אחד מבכירי הפת"ח, הביע כעס בעקבות ביטול ההצבעה הקוראת לגנות את ישראל בעקבות הבנייה בהתנחלויות. לטענתו, החלטת ארצות הברית להטיל וטו על ההחלטה חשפה את "פרצופה האמיתי".

טיראווי אמר כי "למרות שארצות הברית חוזרת ומטיפה לדמוקרטיה, היא בעצמה רחוקה מכך". לאחר מכן קרא לפלסטינים לצאת לרחובות ולהביע את זעמם בעקבות ההחלטה.

נתניהו: מעריכים את החלטת ארה"ב

בישראל בירכו הלילה על החלטת ארצות הברית. בהודעה שהגיעה ממשרד ראש הממשלה נכתב כי "ישראל מעריכה מאוד את החלטת הנשיא אובמה להטיל וטו על החלטת מועצת הביטחון היום. ישראל נשארת מחוייבת לקידום שלום אזורי עם כל שכנותיה לרבות עם הפלסטינים".

עוד נכתב, "אנו שואפים לפתרון שישלב את השאיפות הפלסטיניות הלגיטימיות עם הצורך של ישראל בביטחון והכרה. חלטת ארה"ב היום מבהירה שהדרך היחידה לשלום היא באמצעות משא ומתן ישיר ולא באמצעות החלטות של גופים בינלאומיים".

על פי ההודעה, ישראל תהיה מוכנה לקדם את המשא ומתן לשלום באופן נמרץ וכי היא מעוניינת להתחיל בתהליך להשגת שלום בטוח. "אנו מקווים שהפלסטינים יצטרפו אלינו במאמץ זה בהקדם האפשרי", נכתב.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק