ליברמן: עוזי ארד לא יהיה שגריר

קשיים נוספים במינויים לשגרירויות: שר החוץ ליברמן הודיע כי עוזי ארד לא יחליף את רון פרושאור בלונדון והאשים את ראש הממשלה בהתערבות יתר. במקום ארד, מתכנן ליברמן למנות דיפלומט ממשרדו

שר החוץ ליברמן (חדשות 2)

שר החוץ אביגדור ליברמן הודיע בצהריים כי אין בכוונתו למנות את עוזי ארד לשגריר ישראל בלונדון, ותקף את ראש הממשלה נתניהו על רקע מינוי רון פרושאור לתפקיד השגריר באו"ם, במקום פרופסור גבריאלה שלו.

ליברמן דיבר בישיבת סיעת "ישראל ביתנו" והאשים את נתניהו בהתערבות יתר חסרת תקדים. "ראש הממשלה לא צריך להילחם על קרדיט, זה לא יאה לו", הבהיר ליברמן וציין כי כל המינויים של השגרירים נעשו על ידי שר החוץ.

בהמשך הביע ליברמן פעם נוספת את התנגדותו למינוי עוזי ארד, וציין כי על אף הכבוד שהוא רוכש לו - הוא לא ימלא את תפקיד השגריר. במקומו, כך הוסיף שר החוץ, ימנה דיפלומט ממשרדו.

אתמול הודיע ראש הממשלה נתניהו כי אחרי חודשים ארוכים מבלי שלישראל יהיה שגריר באו"ם, הוחלט למנות את השגריר בלונדון רון פרושאור לתפקיד. נתניהו הודיע על מינויו של פרושאור לתפקיד כחלק מסבב המינויים עליו החליט עם שר החוץ ליברמן. בנוסף קבע נתניהו כי היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד, ימונה לשגריר ישראל בלונדון, צעד אותו הכחיש היום ליברמן.

ההחלטה למנות את פרושאור בתפקיד התקבלה לאחר שבשבוע שעבר הודיע המיועד לשגריר באו"ם, השר גלעד ארדן כי בחר שלא לקבל את ההצעה. במקביל בוחן ראש הממשלה כמה מועמדים להחליף את ארד בראש המועצה לביטחון לאומי.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק