עריקאת: "איימו עליי ועל חיי משפחתי"

יממה לאחר הודעת עריקאת על התפטרותו מתפקיד ראש צוות המו"מ הפלסטיני, מתבררות הסיבות שהובילו להחלטה המפתיעה: מאחורי ההסבר הראשוני על כשל בתפקוד אנשי משרדו, עריקאת מבהיר כי מסע ההסתה שערכה רשת אל ג'זירה נגדו - הובילה לאיומים על חייו ועל חיי משפחתו. בתגובה הוא הגיש תביעה נגדם: "פעלו כמו באינקוויזיציה"

חשיפת פרטי המשא ומתן בין ישראל לבין הפלסטינים ברשת אל ג'זירה הביאה את הממונה על המשא ומתן ברשות הפלסטינית סאיב עריקאת להתפטר מתפקידו. הפרסום הפתיע את עריקאת במהלך ביקורו בקהיר, ואתמול הודיע על התפטרותו בעקבות מה שהוא מכנה כשל בהתנהלות משרדו.

מדובר באלפי מסמכים, בהם 1,600 מסמכים סודיים שהודלפו לרשת אל ג'זירה, שעוסקים במה שאירע מאחורי הקלעים של המשא ומתן מול ישראל, שגרמו למבוכה גדולה לעריקאת. אחרי שהגיש את התפטרותו לנשיא מחמוד עבאס ולוועד הפועל של אש"ף, הוא מתפנה להסביר את הסיבות שהובילו להתפטרות.

"מסע ההשמצה המסית ביותר בתולדות העולם הערבי"

"עשיתי זאת פשוט כי הקדשתי את חיי לכינון מוסד של שקיפות, מהימנות, דמוקרטיה ושלטון חוק, והייתה הפרה ביטחונית חמורה מאוד מבחינתי שהובילה לכך שמסמכים נגנבו", אמר עריקאת בריאיון לתכנית "שש". "ועדת החקירה פרסמה את מסקנותיה אתמול, כך שהדבר היחיד שביכולתי לעשות מבחינה אתית הוא להגיש את התפטרותי, וכך עשיתי".

אך מעבר ללקיחת האחריות, עריקאת טוען שמסע הסתה שנוהל נגדו, שכלל גם איומים מפורשים עליו ועל בני משפחתו, הביא אותו להתפטר. "ערוץ ערבי ששמו אל ג'זירה פתח במסע ההשמצה המסית ביותר בתולדות העולם הערבי", אמר עריקאת והוסיף שהמסמכים עברו שינויים לפני פרסומם.

"הם יישמו טכניקות של בתי משפט בתקופת האינקוויזיציה כדי לגנות אותי, כדי להסית נגדי פיזית וכדי לחסל אותי ואת משפחתי", הסביר עריקאת. בשבוע הבא הוא מתכוון להופיע בפני התאגדות העיתונאים הבינלאומית בעקבות תביעה שהגיש נגד אל ג'זירה. "אם זו האתיקה הנהוגה בשנת 2011, שבה מגנים אנשים ואז מוציאים אותם להורג ללא משפט צדר - זה כבר סיפור אחר".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק