בעקבות מצרים? בחירות ברשות לפני ספטמבר

הרשות הפלסטינית הודיעה הערב על כוונתה לקיים בחירות כלליות לנשיאות ולמועצה המחוקקת לא יאוחר מחודש ספטמבר הקרוב. במקביל, היום התפטר סאיב עריקאת מתפקיד ראש צוות המו"מ הפלסטיני, ככל הנראה בשל הדלפת מסמכי אל ג'זירה על המו"מ בין ישראל לפלסטינים

בחירות עד ספטמבר. אבו מאזן, ארכיון (חדשות 2)

הרשות הפלסטינית תערוך בחירות לנשיאות ולמועצה המחוקקת לפני חודש ספטמבר, כך הודיע הערב יאסר עבד רבו, עוזרו הבכיר של יו"ר הרשות אבו מאזן, כשברקע נשמע קולה של "מהפכת הלוטוס" במצרים. "המנהיגות הפלסטינית החליטה לקיים בחירות לפני ספטמבר", אמר עבד רבו לכתבים.

"זה מעודד את כל הצדדים לשים את חילוקי הדעות בצד", הוסיף עבד רבו בהתייחסו ליריבות עם חמאס ברצועת עזה. חמאס, מצידם, כבר הודיעו כי אין בכוונתם לכבד את הבחירות. "חמאס לא ייקח חלק בבחירות הללו. לא ניתן לזה לגיטימציה ולא נכיר בתוצאות", אמר דובר הארגון, פאוזי ברהום.

עריקאת התפטר מתפקידו במו"מ עם ישראל

במקביל, היום התפטר סאיב עריקאת מתפקיד ראש צוות המו"מ הפלסטיני. הסיבה להתפטרות היא ככל הנראה הדלפת מסמכי רשת "אל ג'זירה" על המו"מ בין ישראל לפלסטינים. ההדלפה על דבר ההתפטרות הגיעה כנראה מתוך לשכתו של עריקאת.

לפי הדיווח ב"אל ג'זירה", עריקאת אמר שהמסמכים הראו כי ההדלפה הגיעה מיחידת המשא ומתן, בראשה הוא עומד. בעבר הוא אמר כי הוא ייקח את מלוא האחריות אם תימצא כל הפרה במשרדו.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק