94% מהטורקים: ישראל אשמה בתקרית ה"מרמרה"

בטורקיה מעריכים הבוקר כי מסקנות ועדת טירקל כלל לא ישפיעו על העמדה הרשמית של אנקרה באשר לאירועי ה"מרמרה". סקר שנערך ע"י מכון מחקר טורקי, ושממצאיו מפורסמים הבוקר באתר ארגון ה-IHH: רוב מוחלט מהטורקים סבורים שישראל אשמה בתקרית, ושני שלישים מהם מרגישים: ישראל - המדינה הכי שנואה עלינו

בטורקיה ממשיכים לעסוק בפרסום מסקנות דוח ועדת טירקל לבדיקת אירועי המשט, ולהדגיש כי ממצאי הדוח כלל אינם משקפים את המציאות כפי שהייתה, לטענתם, על סיפון ספינת ה"מרמרה". פרשנים באנקרה מעריכים הבוקר כי ממצאי הוועדה הישראלית לא יצליחו לשנות את עמדתה של טורקיה בכל הנוגע לאירועים, וסקר דעת קהל שנערך בימים האחרונים במדינה רק מחזק טענה זו.

על פי הסקר, שנערך על ידי מכון המחקר הטורקי לחברה ופוליטיקה, עולה כי 94.2% מהטורקים סבורים כי ישראל היא שאשמה באירועי המשט, ו-26% מהם טענו כי האירוע החשוב שעבר על טורקיה ב-2010 היה תקרית ה"מרמרה".

עוד עולה מהסקר, שממצאיו מתפרסמים הבוקר באתר האינטרנט של ארגון ה-IHH, כי 66% מהנשאלים בו סבורים כי ישראל היא המדינה השנואה ביותר על הטורקים. מיד אחריה ברשימת המדינות השנואות - ארמניה. שלא במפתיע, שר החוץ אחמט דבאוטולו, נחשב לשר האהוד על אזרחי טורקיה.

צפו בדוח טירקל המלא

ועדת החקירה הטורקית: "החיילים עינו את פעילי השלום"  

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק