ליברמן מאיים: ננתק יחסים עם הרשות

בעוד שרים בממשלה מאיימים לפרוש על רקע הקיפאון המדיני עם הפלסטינים, שר החוץ מאיים לנתק את היחסים עם הרשות. בפגישה עם שרת החוץ של צרפת אמר ליברמן כי "ישראל לא תוכל להמשיך ולאפשר לרשות לפעול נגדה; בעוד שאנו מורידים מחסומים ונותנים עבודה לפלסטינים הם רק פועלים לגנות אותנו באו"ם"

אביגדור ליברמן, שוב מאיים (חדשות 2)

שר החוץ שוב מתבטא בחריפות - הפעם נגד הפלסטינים: השר אביגדור ליברמן נפגש היום עם שרת החוץ של צרפת בירושלים, מישל אליו מרי והצהיר כי עתיד היחסים בין ישראל והרשות הפלסטינית נמצא בסכנה.

השר טען שקיים פער מסוכן ביחסים בין ישראל לרשות הפלסטינית. "בעוד שישראל מאשרת בשבוע שעבר 5,300 מקומות תעסוקה נוספים לפלסטינים בתחומי ישראל, הרשות מגישה הצעת החלטה למועצת הביטחון המגנה את ישראל בכל החטאים האפשריים", אמר. "הפער הזה לא יכול להישאר לנצח, ויביא לקריסת היחסים בין הצדדים".

ליברמן הוסיף כי "ישראל לא תשב ותספוג ביקורת ועלבונות לנצח". לדבריו, דוח שסקר את פעילות שני הצדדים מאז הקמת הממשלה, מראה שבעוד שבצד הישראלי ניתן נאום בר-אילן, הורדת מחסומים, הקפאה של עשרה חודשים ומתן תדרים לרשת הסלולרית וואטניה, בצד הפלסטיני יש פניות נגד ישראל למועצה לזכויות אדם ולבית הדין הבינלאומי בהאג, גינויים לישראל במועצת הביטחון והנצחת טרוריסטים בקריאת רחובות וכיכרות על שמם בערי הרשות הפלסטינית. 

בתוך כך נועד הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שרת החוץ של צרפת מישל אליו מארי והשמיע דעות אחרות. במהלך השיחה ציין ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ישראל תפעל להתנתקות מעזה בנושא התשתיות ובראשם החשמל והמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק