"טורקיה לא התנגדה למבצע עופרת יצוקה"

ויקיליקס: נשיא טורקיה עבדללה גול אמר לנשיא שמעון פרס שהוא דווקא מבין את הצורך של ישראל לפעול מול הטרור בעזה. במסמך שמתפרסם היום בויקיליקס נטען כי הנשיא הטורקי אמר שגם המדינה שלו נפגעת מהטרור

ויקיליקס ממשיכה לחשוף (חדשות 2)

מסמכי ויקיליקס ממשיכים לספק כותרות והמסמך המעניין מבחינתו הוא זה שהועבר משגרירות ארה"ב בתל אביב בזמן מבצע עופרת יצוקה. המסמך מספק תיאור של שיחה שהתקיימה בין הנשיא פרס לנשיא טורקיה עבאדללה גול.

מהתיאור עולה שגול דווקא הביע הבנה לצרכיה של ישראל והיה הרבה פחות תקיף ממה שהתרגלנו לשמוע בחודשים ובשנים שאחרי המבצע. על פי ויקיליקס, מי שהעביר את תוכן השיחה למשרד החוץ האמריקני הוא בכיר בשגרירות טורקיה בתל אביב מהמט קמאל בוזאי.

"הנשיא גול הבין את הצורך של ישראל לפעול נגד פעולות הטרור. פרס וגול הביעו הבנה מפני שגם טורקיה היא קורבן לטרור, אבל גול הזהיר את פרס שהמבצע צריך להגיע מהר לסיומו בגלל ההשפעה על העולם המוסלמי", נכתב במסמך.

מסמך נוסף בנושא עופרת יצוקה יצא מהקונסוליה בירושלים ודן בשיתוף פעולה בטחוני בין צה"ל לרשות הפלסטינית, שיתוף פעולה שהוגדר לשטחי הגדה. בדיווחים נטען כי הרשות לא טורחת להביע התנגדות או מחאה למה שמתרחש ברצועת עזה. בפרסום שנחשף בבלוג מיוחד נכתב שאנשי הרשות דאגו מכך ששיתוף הפעולה בין הצדדים לא ייחשף לתקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק