אבו מאזן: "מוכן למו"מ עם נתניהו, ידנו מושטת לשלום"

יו"ר הרשות קורא לחדש את המגעים להסכם ומזהיר כי אם לא יימצא פתרון לסכסוך יעלו ארגוני טרור נוספים באזור שיאיימו גם על ישראל: "אני מקווה שלא תסרבו ליד המושטת אליכם כי האלטרנטיבה לא תהיה טובה לאף אחד"

הפלסטינים משנים את הטון? אבו מאזן קורא לישראל לחדש את המשא ומתן לשלום ומזהיר מפני ההשלכות של כישלון לפתור את הסכסוך. בריאיון שפורסם היום (שבת) באתר הפלסטיני "כל אל ערב" אמר יו"ר הרשות: "ידנו מושטת לשלום לעבר פתרון של שתי מדינות שחיות זו לצד זו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי ניצחון הימין בבחירות בישראל אמר יו"ר הרשות כי לא ניתן יהיה להגיע להסכם עם נתניהו, אך בריאיון היום הבהיר אבו מאזן כי אין לו בעיה לנהל שיחות עם ראש ממשלת ישראל בלי תנאים מוקדמים. הוא הבהיר בריאיון כי היוזמה הערבית היא הדרך הטובה ביותר לפתרון וקרא לישראל לאמץ אותה.

"אני מקווה שלא תסרבו לידנו המושטת כי האלטרנטיבה לא תהיה טובה לאף אחד והתוצאות יהיו הרסניות", שלח אבו מאזן מסר לציבור בישראל, והזהיר שאם לא יימצא פתרון לגיבוש הסכם שלום יעלו באזור ארגוני טרור נוספים שיאיימו גם על ישראל.

זעם בישראל על קבלת הפלסטינים לבית הדין בהאג

דבריו של יו"ר הרשות מגיעים על רקע הביקורת החריפה בישראל על קבלת הפלסטינים לבית הדין הפלילי בהאג. ביום רביעי תקפו במשרד החוץ את המהלך וטענו כי הוא יביא ל"פוליטיזציה הרסנית ולפגיעה במעמד בית המשפט הבינלאומי".

"ההחלטה הפלסטינית להצטרף לבית הדין בניסיון להתניע הליכים נגד ישראל הינה פוליטית, צינית וצבועה", נמסר ממשרד החוץ. "ממשלת הרשות הפלסטינית שכוננה שותפות עם ארגון הטרור הרצחני חמאס היא האחרונה שיכולה לאיים בהגשת תביעות בבית הדין הבינלאומי בהאג".

עוד הדגישו במשרד החוץ כי הצעד הפלסטיני החד צדדי הוא הפרה של עקרונות היסוד שסוכמו בגיבוי הקהילה הבינלאומית לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. "ככל שעולות טענות להפרות של הדין, ישראל חוקרת טענות אלה על פי סטנדרטים בינלאומיים ובאופן שזכה להערכה בינלאומית".