חשש בי-ם מניתוק היחסים עם תוניס

ההמון התוניסאי חולל מהפיכה במדינה ובישראל חוששים מניתוק היחסים החשאיים שנרקמו בין שתי המדינות. המשנה לראש הממשלה סילבן שלום, שנולד בתוניסיה, חושש כי ההפיכה מסמנת התקרבות של תוניס אל גורמים קיצוניים בעולם הערבי

גורמים רשמיים בישראל חוששים כי היחסים החשאיים שנרקמו בין ישראל לתוניסיה ינותקו בעקבות ההפיכה שהתרחשה במדינה, ובריחתו של הנשיא הוותיק בן-עלי, כך מדווח היום לראשונה ג'קי חוגי בגלי צה"ל.

המשנה לראש הממשלה סילבן שלום, שנולד בתוניסיה, חושש כי ההפיכה מסמנת התקרבות של תוניס אל גורמים קיצוניים בעולם הערבי. "מדינות העולם העדיפו להעלים עין מהיעדר הדמוקרטיה במדינה כדי לשמור עליה קרובה למערב - ועכשיו ייתכן כי המדינה תידרדר ותתקרב לאיסלם הקיצוני", הזהיר שלום בתכנית "נכון להבוקר".

המטיילים הישראלים שחולצו בדרכם לישראל

יושב ראש הפרלמנט בתוניסיה, פואד מבזע, שנטל את סמכויות הנשיא בהיעדרו, הטיל בשלב זה על ראש הממשלה, מוחמד רנושי, את מלאכת הקמת ממשלת האחדות. מבזע הודיע כי בתוך חודשיים לכל היותר יתקיימו בתוניס בחירות לנשיאות.

בשלב זה שקט בתוניסיה ולא נרשמות מהומות ברחובות. 21 המטיילים הישראלים שחולצו אתמול מהמדינה, והעבירו את הלילה בפרנקפורט, עושים בשעה זו את דרכם לישראל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק