20 שגרירים לרה"מ: הצל את משרד החוץ

פנייה דחופה, הערב לבנימין נתניהו, מצדם של 20 שגרירים ישראלים ברחבי העולם: במכתב תקיף פנו השגרירים בדרישה לשים סוף למשבר במשרד החוץ ולשביתה המתמשכת. "להתמודד עם גימלה המציבה את האוחז בה על קו העוני ולעיתים מתחתיו", כתבו. ""השארת הנושא בידי אנשי האוצר עלולה להביא לפגיעה במעמד ישראל בעולם"

ליברמן ונתניהו. "הצל את משרד החוץ" (חדשות 2)

פנייה בהולה לראש הממשלה: 20 שגרירים ישראלים ברחבי העולם פנו הערב לבנימין נתניהו בבקשה דחופה להתערב בשביתה המתמשכת במשרד החוץ. במכתב, שעותק ממנו הגיע לידי חדשות 2, פנו השגרירים לראש הממשלה: "התערב להצלת שירות החוץ של מדינת ישראל".

"לצערנו, המדינה היודעת לתגמל כיאות את אלפי המשרתים בזרועות הביטחון, אינה נוהגת בהגינות כלפינו, החיילים בחליפות בארץ ובעולם, ושוחקת את שכרנו ומעמדנו בהתמדה ובשיטתיות עד עפר", כתבו השגרירים במכתבם. "כמעט כולנו כבר נושאים עמנו ותק וניסיון דיפלומטי של 25 שנים או יותר...יש לנו עניין שבפרישתנו לא ניאלץ להתמודד עם גימלה המציבה את האוחז בה על קו העוני ולעיתים מתחתיו".

"יחד עם זאת", ממשיכים השגרירים, "עיקר דאגתנו היא לעתיד, לדורות הבאים של שירות החוץ הישראלי ולהשלכות הקשות של מדיניות האוצר על העתיד הזה....מכתבה זה מופנה אליך, נכבדנו ראש הממשלה, מפני שהמציאות הזו מחייבת את התגייסותך האישית לפתרון המשבר בשירות החוץ הישראלי. אנחנו מביטים בדאגה עמוקה על אופן ניהול המו"מ על שכר הדיפלומטים הישראלים".

מי השגרירים שחתמו?

בסיום המכתב טוענים השגרירים: "השארת הנושא בידי אנשי האוצר עלולה להביא לפגיעה מצטברת, מתמשכת וחמורה במעמדה של ישראל בעולם. אנו מבקשים טיפול מיידי שלך כדי למנוע זאת".

השגרירים שחתמו על המכתב הם: גיורא בכר, שגריר ישראל בברזיל, עליזה בן נון (הנוגריה), נסים בן שטרית (יפן), נמרוד ברקו (אונסק"ו), דניאל גזית (ארגנטינה), יצחק לבנון (מצרים), גבי לוי (טורקיה), אהרון לשנו-יער (מוסדות האו"ם בז'נווה), דניאל נבו (ירדן), עמוס נדאי (סין), מרק מאיר סופר (הודו), תמר סם-אש (בלגיה), רון פרושאור (בריטניה), רון קוריאל (האיחוד האירופי), מירון ראובן (או"ם), צבי רבנר (פולין), רודיקה רדיאן-גורדון (מקסיקו), משה רם (ניגריה), דובי שגב-שטיינברג (דרום אפריקה) ורפאל שוץ (ספרד).

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק