הרב עובדיה פנה לאובמה: שחרר את פולארד - הוא נמק בכלא

לאחר שבשבוע שעבר קרא רה"מ בנימין נתניהו לברק אובמה באופן רשמי לשחרר את המרגל ג'ונתן פולארד, מצטרף הרב עובדיה יוסף לקריאות. הרב פנה במכתב לנשיא אובמה, שיועבר לו על ידי שגריר ארה"ב בישראל. במכתב אומר הרב כי מצבו של פולארד הוא בגדר פיקוח נפש, ויש להתחשב בכך ולשחררו

נמשכים המאמצים לשחרור המרגל ג'ונתן פולארד: הערב במהלך פגישה שערך שר הפנים אלי ישי עם שגריר ארה"ב בישראל העביר השר מכתב מהרב עובדיה יוסף, בו הוא מבקש מנשיא ארה"ב ברק אובמה לשחרר את ג'ונתן פולארד.

אתר האינטרנט "כיכר השבת" הוסיף ודיווח כי בנוסף למכתב הדגיש ישי את החשיבות שבשחרורו של פולארד לאחר "שנים רבות בהן הוא נמק בכלא האמריקני", לשון הדיווח. בתגובה אמר ג'יימס קניגהאם, שגריר ארה"ב בישראל, כי "הנושא מורכב ויש אנשים שפועלים כל הזמן בנושא". השגריר הבטיח כי מכתבו של הרב עובדיה יוסף יועבר לנשיא אובמה.

נתניהו: פולארד ריצה את עונשו

בשבוע שעבר שיגר ראש הממשלה בקשה רשמית לנשיא ארצות הברית ברק אובמה להעניק חנינה למרגל הישראלי ג'ונתן פולארד, הכלוא בארה"ב כבר למעלה מ-25 שנים. נתניהו נימק בבקשתו כי עבר זמן רב מאז נכלא פולארד, שהורשע בריגול למען ישראל. נתניהו הסביר במכתבו כי פולארד כבר ריצה את עונשו וכעת יש לשחררו.

ראש הממשלה אמר לחברי הכנסת כי "כולנו ניסינו, ניסינו, ניסינו ולא הצלחנו. אתם תומכים בבקשה הזו, ואני יודע שגם אתם הרהרתם בכך לא מעט". הוא הוסיף: "לפני שבועיים קיבלתי מכתב מיונתן מהכלא, שמבקש ממני לפנות באופן גלוי לנשיא ארצות הברית ולבקש באופן רשמי את שחרורו".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק