ליברמן לשר החוץ הטורקי: "בוא ניפגש בירושלים"

משנה גישה? במאמר דעה מיוחד שפורסם ב"ג'רוזלם פוסט", פנה ליברמן לטורקים: "אנחנו רוצים לשוב לדיאלוג אמיתי וכן עם טורקיה. אני מזמין את עמיתי, שר החוץ דאוטולו לירושלים לדון בכל". עם זאת, הדגיש: טורקיה של היום מזכירה את אירן שלפני המהפכה

שבוע בלבד לאחר ההשתלחות הקשה בטורקיה, קולות אחרים ממשרד החוץ הישראלי: שר החוץ אביגדור ליברמן קורא היום לעמיתו הטורקי אחמט דאוטולו לביקור בירושלים ולחידוש המגעים הדיפלומטים בין המדינות.

במאמר דעה מיוחד שפורסם ב"ג'רוזלם פוסט", כותב ליברמן: "אנחנו רוצים לשוב לדיאלוג אמיתי וכן עם טורקיה. אני מזמין את עמיתי, שר החוץ דאוטולו, לירושלים או לכל מקום אחר בו נוכל לדון בכל הנושאים הרלוונטיים לשתי המדינות ולאזור כולו".

"בני ברית יכולים להיות במחלוקת", המשיך ליברמן. "אנו מתמודדים כעת עם המחלוקות הללו, המהוות סימן מובהק של כל מערכת יחסים". עם זאת, השמיע ליברמן גם "קולות ישנים" במאמר האישי. "המשבר ביחסי ישראל-טורקיה לא החל בתקרית ה'מרמרה', אך תוכנן מראש זמן רב באנקרה. הקיפאון ביחסים הוא תוצאה של פוליטיקה פנימית בטורקיה'".

"מזכיר את התקופה שלפני המהפכה באירן"

"לצערי, האירועים האחרונים בטורקיה מזכירים את אירן שלפני המהפכה של ח'ומייני", הזהיר ליברמן. "כמו טורקיה, גם אירן הייתה בין ידידותיה הקרובות של ישראל ולשתי המדינות היו יחסים דיפלומטים טובים. בצורה דומה, מהפכת ח'ומייני הייתה תוצאה של גורמים פנימיים, ולא היה לה שום קשר לישראל".

ליברמן התייחס גם לטקס קבלת הפנים שנערך לספינת ה"מרמרה" לפני שבוע וחצי, עם הגעתה לנמל איסטנבול. "ישראל לא תהיה שק החבטות ותגיב, כמו מדינות ריבוניות אחרות, לעלבונות שכאלה", הבהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפשירים היחסים עם טורקיה? סיקור מיוחד 

נתניהו יוזם סיום המשבר עם טורקיה

ארדואן: הסיוע לא משפר היחסים

ארדואן שוחח עם נתניהו: "תנחומיי"

משרד החוץ: טורקיה תסייע בכיבוי השריפה בכרמל

הטורקים אופטימיים: סוף המשבר קרוב

משרד החוץ מאשר: יש מגעים חשאיים עם טורקיה

ישראל מוכנה לפצות - ולא להתנצל

משפחות לוחמי השייטת נגד הפיוס עם טורקיה

למרות הביקורת: עדיין מנסים לפייס

אירן לטורקיה: למה עזרתם בכיבוי השריפה?