נשיא רוסיה ביטל את ביקורו בישראל

שר החוץ זועם ואנשי משרד החוץ מתעקשים: השבוע הודיעו אנשי המשרד על כוונתם לפעול לביטול הביקור במחאה על תנאי השכר. היום משרד החוץ הרוסי קיבל ידיעה על פיה במשרד החוץ הישראלי לא ישתפו פעולה ולא יסייעו בהכנת הביקור של הנשיא הרוסי. לצד השביתה, המדינות מציינות 20 שנות יחסים דיפלומטים

העיצומים במשרד החוץ גרמו למבוכה ביחסי ישראל מול רוסיה: מוסקבה וירושלים סיכמו ביניהן הבוקר על ביטול ביקורו של נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב בישראל שהיה אמור להתקיים בעוד שבועיים, מחשש שלא יהיה מי שיקבל את פניו של הנשיא כראוי.

העיצומים של אנשי משרד החוץ הישראלי, שמטפלים בביקורי מנהיגים מחו"ל, גרמו לדחיית הביקור למועד אחר שטרם נקבע. אנשי המשרד הודיעו השבוע שהם מתכננים לפעול לביטול הביקור במחאה על תנאי השכר, והודיעו לתקשורת בישראל ולמשרד החוץ הרוסי שלא ישתפו פעולה ולא יסייעו בהכנות לקראת הביקור.

שר החוץ ליברמן זועם על הביטול

השר אביגדרו ליברמן זועם (חדשות 2)
על פי התקשורת הרוסית , שר החוץ אביגדור ליברמן, ששם לו למטרה את שיפור היחסים בין ירושלים למוסקבה, הביע זעם על הביטול. הנהלת המשרד פנתה לעובדים והכריזה על הקפאת כל וועדות המינויים עד להודעה חדשה. כמו כן הוחלט שהעובדים לא יזכו לתשלום על שעות נוספות עד שלא יסיימו את העיצומים.

מאבק של עובדי משרד החוץ למען שיפור תנאי שכרם נמשך כבר כמה חודשים. בשבוע שעבר היה נראה שהמאבק יגיע לסיומו, אחרי שהנהלת המשרד הצליחה להגיע לפשרה עם האוצר ולהעלות את שכרם של הדיפלומטים ב 10%. למרות זאת, עובדי המשרד כינסו אסיפה מיוחדת שבה החליטו לדחות את הפשרה, ולהמשיך ואפילו להחריף את העיצומים.

לצד השביתה, ישראל ורוסיה מציינות השנה 20 שנות יחסים דיפלומטיים בין המדינות. במשרד הביעו תקווה לשיפור ביחסים שיאפשר דרך הולמת יותר לציין את המאורע.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק