סוריה מכחישה: אין פריצת דרך במו"מ לשלום

אחרי הדיווח בסוף השבוע לפיו נפתח ערוץ חשאי לשיחות בין ישראל לסוריה, בניהולה של ארה"ב, מכחישים הבוקר בדמשק את הדיווחים. "לא הייתה כל פגישה בין דניס רוס לנציגים סורים, ג'ורג' מיטשל הוא השליח היחיד", אמר גורם סורי בכיר. גם בלשכת רה"מ הכחישו הדיווחים

אסד ונתניהו. "מכחישים" (חדשות 2)

הכחשה גורפת בדמשק: מקור סורי בכיר מכחיש הבוקר את הדיווחים בסוף השבוע על פריצת דרך בשיחות השלום בין ישראל לסוריה. "השליח האמריקני דניס רוס כלל לא ביקר בשבוע שעבר בדמשק ולא פגש בכירים סורים", הדגישו בסוריה.

בהודעה לקונית שפורסמה הבוקר בסוכנות הידיעות הסורית, נמסר מפיו של הבכיר הסורי: "לפרסומים בעיתון א-ראי הכוויתי אין כל בסיס של אמת. השליח האמריקני למזרח התיכון הוא ג'ורג' מיטשל, והוא הנציג הרשמי היחיד של הממשל האמריקני לעניין הזה. כל ביקור שלו בדמשק מדווח לתקשורת".

גם בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו הכחישו בסוף השבוע את הדיווח בעיתון הכוויתי. "הדיווח אינו רציני. גם הדברים המיוחסים בדיווח לאמריקנים אינם נכונים", נמסר מלשכת ראש הממשלה.

"הסורים מוכנים לוויתורים כואבים"

על פי הדיווח בעיתון, פתחה ארצות הברית ערוץ חשאי מול גורמים בדמשק במטרה להגיע להסכם שלום כולל בין ישראל לסוריה, בתיווכו של דניס רוס. "הסורים מוכנים לחדש את הדיאלוג עם הישראלים כדי להגיע להסכם שלום", דווח עוד.

סוריה, כך נכתב בעיתון, הביעה נכונות לבצע צעדים מרחיקי לכת, שכוללים התרחקות מאירן, צינון היחסים עם חיזבאללה וחמאס, ואפילו שיתוף פעולה עם ארצות הברית במאבקה בטרור. במקביל, ישראל הביעה אף היא נכונות להסדר עתידי, והבטיחה להחזיר את כל רמת הגולן לסורים, להגיע להסכם על חלוקת המים ולנורמליזציה ביחסים בין שתי המדינות.

עוד אומרים בעיתון, כי בעקבות ההתפתחויות האחרונות החליט הממשל האמריקני למנות ביום רביעי האחרון את רוברט פורד לשגריר חדש בדמשק, שש שנים לאחר שמשרה זו היתה לא מאוישת. בוושינגטון מקווים להגיע להסדר שלום לפני סיום כהונתו של פורד.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק