דיווח: גם פרגוואי תכיר בפלסטין עצמאית

מדינה נוספת מצטרפת ל-5 המדינות הלטיניות שהצהירו כי יכירו במדינה פלסטינית עצמאית: אחרי אקוודור, צ'ילה, בוליביה, אורגוואי וארגנטינה, הודיע שר החוץ של פרגוואי כי מדינתו תתמוך במדינה שתוקם בגבולות 67', כך לפי דיווח פלסטינים

תמיכה גוברת בפלסטין עצמאית (חדשות 2)

העם הפלסטיני מקבל תמיכה ממדינה נוספת שמצהירה כי תכיר בהכרזה על מדינה פלסטינית: שר החוץ של פרגוואי הודיע הערב כי מדינתו תכיר במדינה פלסטינית בגבולות 1967, גם אם תוכרז באופן חד צדדי.

בכך מצטרפת פרגוואי לשורת מדינות באמריקה הלטינית שכבר הצהירו כי יתמכו בהכרזה על מדינה פלסטינית ויכירו בעצמאותה. במהלך החודש האחרון הודיעו גורמים רשמיים בברזיל, בארגנטינה, בבוליביה, באקוודור ובאורוגוואי על תמיכתן בהצהרה כזו, בניגוד לגישת האיחוד האירופי והקונגרס האמריקני.

שר החוץ של פרגוואי הקטור לקוגנטה אף הציב מועד מתאים להכרזה. לדבריו, אביב 2011 יהיה המועד המתאים להצהרה כזו, כפי שדיווחה סוכנות הידיעות "מען". את הצהרתו נתן בפני שגריר פלסטין במדינה.

רק הבוקר אמר שר התשתיות בנימין בן אליעזר בפתח ישיבת הממשלה השבועית, כי "לא אתפלא אם תוך שנה כל העולם יתמוך במדינה פלסטינית, כולל ארצות הברית". מוקדם יותר החודש, גינו גורמים רשמיים בארצות הברית את ברזיל ואת ארגנטינה על הצהרת התמיכה שלהן וציינו כי החלטתה של ברזיל הייתה "טעות קשה ומצערת".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק