השגריר בטורקיה הודה לשר הסביבה על העזרה בכיבוי

שגריר ישראל באנקרה, גבי לוי, נפגש עם השר הטורקי להגנת הסביבה והודה לו על העזרה בכיבוי השריפה בכרמל. במהלך הפגישה, שהוגדרה על ידי השניים כ"טובה" - לא עלתה סוגיית משט המרמרה וההסכם החדש שחתמה ישראל עם קפריסין בנושאי אנרגיה, בגינו ננזף לוי

בדרך להתחממות היחסים? (חדשות 2)

שלושה שבועות אחרי דליקת הענק בכרמל, נפגש השגריר באנקרה גבי לוי עם השר הטורקי האמון על הגנת הסביבה. במהלך הפגישה הודה השגריר לשר הטורקי על המאמצים של מדינתו לסייע לישראל בכיבוי הדליקה.

פגישה זו מגיעה על רקע הביקורת שהשמיעו בכירים טורקים על חתימת הסכם שיתוף הפעולה בנושאי אנרגיה וסביבה בין ישראל לקפריסין. לוי אף ננזף בשל ההסכם.

מקורות המקורבים לשר להגנת הסביבה הטורקי אמרו לעיתון הטורקי "הורייט", כי במהלך הפגישה לא עלה כלל נושא ההסכם בין ישראל לקפריסין. "גבי לוי ביקש להודות לוויסל ארוגלו על שליחתם של שני מטוסי כיבוי לישראל, והפגישה התנהלה ברוח טובה", סיכם הגורם.

בשבועות האחרונים מנסים דיפלומטים משני הצדדים להחזיר את היחסים בין המדינות למסלול תקין. היחסים נפגעו לאחר פעולת ההשתלטות של צה"ל על משט המרמרה בחודש מאי האחרון שיחות חשאיות שהתקיימו בשבועות האחרונים לא הביאו לפריצת דרך, וההסכם לשיתוף פעולה עם קפריסין בנושאי אנרגיה וסביבה בוודאי שלא תרם ליחסים המעורערים בין שתי המדינות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק