דובר מחלקת המדינה האמריקנית: שחרור פולארד אינו על הפרק

דובר מחלקת המדינה האמריקנית פיליפ קרואלי הגיב הלילה לדבריו של נתניהו כי יפנה באופן פומבי לנשיא ארה"ב ברק אובמה בעניינו של המרגל ואמר כי "שחרורו אינו מהווה אופציה". קראולי אף הזכיר כי נתניהו פנה בנושא בעבר לנשיא בערוצים סגורים, גם בכהונתו הקודמת, אך אין בכוונת הממשל להפוך את החלטת ביהמ"ש

שעות ספורות לאחר הודעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יפנה לראשונה באופן פומבי לנשיא ארה"ב ברק אובמה בבקשה לשחרר את המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד, הודיע הלילה דובר מחלקת המדינה האמריקנית פיליפ קראולי כי "שחרורו אינו על הפרק".

קראולי ציין כי אין בכוונת הממשל לשחרר מהכלא את פולארד, שהורשע כדין בבית המשפט ונכלא. "ראש הממשלה נתניהו מעלה את הסוגיה מדי פעם, והוא אף עשה זאת בקדנציה הקודמת שלו", אמר קראולי. "עם זאת, אם הוא רוצה להעלות את הסוגיה פעם נוספת בפני הנשיא - הוא מוזמן", הוסיף. מוקדם יותר הלילה אמר דובר הבית הלבן רוברט גיבס כי גם למיטב ידיעתו לא עומד שחרורו המרגל על הפרק.

נתניהו יפנה לראשונה באופן פומבי לשחרור פולארד

ההחלטה להיעתר לבקשה, שהועברה לראש הממשלה במכתב שהביאה עמה אסתר פולארד, התקבלה לאחר שורת שיחות ומגעים שקיימו ראש הממשלה ונציגיו בנושא זה עם בכירים בממשל האמריקני בחודשים האחרונים. 

 "אני מתכוון להמשיך לפעול בנחישות לשחרור פולארד, גם בשל המחויבות המוסרית של מדינת ישראל כלפיו, וגם כדי שיונתן יזכה לחיות בחיק משפחתו ולשקם את בריאותו אחרי תקופת המאסר הארוכה", אמר אתמול ראש הממשלה.

בכהונתו הקודמת הכיר נתניהו בפולארד כסוכן ישראלי והעניק לו אזרחות ישראלית. מאוחר יותר הוא נסע לבקר את פולארד בכלא באופן אישי וכן העלה בפני נשיאי ארה"ב בשתי תקופות כהונתו כראש ממשלת ישראל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק