מצרים: שמות ה"מרגלים" הישראלים - "אדי משה ויוסף דימור"

בקהיר מפרסמים הערב פרטים נרחבים אודות "פרשת הריגול הישראלית", לכאורה, שנחשפה במדינה. החקירה חושפת כיצד גייסו שני "פעילי המוסד", אדי משה ויוסף דימור, פעיל שלישי תושב מצרים, על מנת לאסוף מודיעין - גם על סוריה. כך פעלה ה"חוליה הישראלית"

פרטים חדשים על "תא הריגול הישראלי", שפעל לכאורה במצרים: בכלי התקשורת המצריים מדווח הערב בהרחבה אודות מפעילי התא ואופי פעילותו, כשבמקביל מדווח כי התובע המצרי כבר הגיש כתב אישום נגד שניים מהחשודים בחברות בתא הטרור.

על פי הדיווח, שמותיהם של שניים מהמעורבים הם "אדי משה" ו"יוסף דימור". חשוד נוסף הוא תושב מצרים, טארק עבד א-ראזק חוסיין חסן. בקהיר מדווח כי ה"ישראלים" החשודים הם בגדר "נמלטים", ולא נמצאים במצרים - אך עם זאת יועמדו לדין באשמת קשירת קשר לפגיעה בביטחונה הלאומי של מצרים.

מפרטים חדשים המפורסמים הערב עולה כי חסן נסע לסין במהלך 2006, שם חיפש עבודה. בראשית 2007 שלח מייל למוסד הישראלי, בו סיפר כי הוא תושב מצרים ומחפש עבודה. "במהלך 2007 קיבל חסן שיחת טלפון מיוסף דימור, אחד מאנשי המוסד, והשניים סיכמו להיפגש במטה שגרירות ישראל בהודו", דווח. "חסן נחקר אודות הסיבות בגינן הוא מעוניין לעבוד בשירות המוסד, ולאחר מכן הוא קיבל 1,500 דולרים".

החוליה פעלה גם בסוריה

ממצאי החקירה מעלים עוד כי דימור הכשיר את חסן כיצד לאסוף מודיעין בחשאיות - והוא עבר את ההכשרה בתאילנד, קומבודיה, לאוס ונפאל. במסגרת הכשרתו למד גם כיצד לשלוח דואר אלקטרוני כך שלא ייחשף, וגם להשתמש בטלפון סלולרי מיוחד. חסן קיבל עבור עבודתו אלפי דולרים.

במסגרת פעילותו, חיפש חסן תושבי סוריה העוסקים בייצוא זיתים וממתקים, ואשר יהיו מעוניינים לעבוד עם המוסד. "הוא נסע מספר פעמים לסוריה על מנת לראות כיצד מתנהלים האמצעים הביטחוניים ברחוב הסורי וגם בנמל התעופה בדמשק", דווח מממצאי החקירה. "הוא נפגש עם מספר בעלי חברות והעביר למוסד דוחות מפורטים אודות פגישותיו לאדי משה". עוד דווח כי איש קשר נוסף תיווך באיסוף המודיעין - ושמו "אבו פאדי".

במצרים נטען כי החקירה חשפה תיבות דואר אלקטרוני סודיות, אמצעי ריגול ואמצעים נוספים שמסגירים את חוליית הריגול. חלק מהחשודים יואשמו גם בניסיון לפגוע ביחסי מצרים-סוריה. מוקדם יותר דווח כי החשודים בפרשה היו מעורבים גם באיסוף מודיעין לשם חטיפת תיירים השוהים בסיני.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק