הוריו של שליט: רה"מ שלח את גלעד, הוא יחזיר אותו

"ראש הממשלה שלנו גר כאן לידנו, בחרנו בו והוא אמור להחזיר את גלעד", כך אמרו הערב נועם ואביבה שליט בריאיון משותף ראשון מזה זמן רב. "אין שפנים שראש הממשלה היה רוצה לשלוף מהכובע, אין חלופות אחרות"

1,639 ימים חלפו מאז נפל החייל גלעד שליט בשבי החמאס, ובמשפחתו מסרבים להרים ידיים. למרות שמזה זמן רב לא מתנהל משא ומתן לשחרורו, הוריו מקווים שהוא יחודש בקרוב.

"יש ניסיונות להחיות את המו"מ שתקוע בינואר האחרון", אומרים היום הוריו של שליט, נועם ואביבה, בראיון מיוחד לתכנית "שש עם". "ראש הממשלה שלנו גר כאן לידינו, בחרנו בו והוא אמור להחזיר את גלעד. הוא שלח אותו ואמור להחזיר אותו. לא ארגון הצלב האדום ולא נשיא צרפת ניקולה סרקוזי".

"אין שפנים שאפשר לשלוף"

ההורים מספרים גם על הביקורים במאהל המחאה, ארבע שנים וחצי אחרי החטיפה. "באים פחות אנשים, לא כמו בקיץ ולא כמו בחגים", הם אומרים. "מחבקים אותנו ותומכים. גם העם שואל - איפה המנהיגים ואיפה ההחלטה? צריך להחזיר אותו כמה שיותר מהר".

"המסר שלנו ידוע", מדגישים הוריו של החייל החטוף. "אנחנו יושבים מול בית ראש הממשלה ותובעים מראש הממשלה היום, בהעדר חלופות אחרות, לבצע עסקה". בהמשך פנו ישירות לנתניהו: "לצערנו אחרי כל כך הרבה שנים, אין שפנים שראש הממשלה היה רוצה לשלוף מהכובע כמו שהוא יודע ואוהב לעשות, אבל אין".

נועם שליט: "מעדיפים חיילים שחוזרים בארונות" 

הבוקר נאם נועם שלי בכנס של הוועידה הארצית של ארגון "יד לבנים" בתל אביב. את דבריו העברנו בשידור חי כאן באתר.

"אני מתייצב לפניכם הבוקר כאח ששכל את אחיו התאום במלחמת יום הכיפורים, כמי ששירת בצה"ל ושלח את כל ילדיו לשרת את המדינה כפי שראוי, אך כבר לא מובן מאליו. אני מתייצב כאן כמי שבנו נפל בשבי החמאס ולא שב הביתה כבר 4 וחצי שנים", פתח שליט את דבריו.

הוא המשיך, "גלעד בני יושב בחשיכה הקרה בבדידות בעזה כבר 1640 ימים, כבר נצח בכל קנה מידה של בן אנוש. אני מתייצב בפניכם, אתם שמדגישים את עניין הגבורה, ומבקש לומר לממשלת ישראל -מדינת ישראל מפקירה את בני. אין מילה או פועל מכובסים אחרים כדי לתאר זאת".

"לצערי הרב יש לי חשש שהקברניטים היום מעדיפים להתמודד עם חיילים שחוזרים בארונות עטופים בדגל הלאום, על פני מאמץ, על פני לקיחת סיכונים והחזרתם בחיים", תקף שליט. "חוסר יכולתו של ראש הממשלה להתמודד עם עסקת אסירים היא תעודת עניות לעם ולממשלה".

הוא המשיך בנאום, "אני מתייצב בפניכם ואומר לראש הממשלה, לשר הביטחון ולמפקדים: גבורה אינה מתבטאת רק בשדה הקרב, אלא גם ערכי ערבות הדדית, היכולת שלנו להתמודד עם איומים קיימים. החלטות דורשות מנהיגות. החוסן הלאומי שלנו הולך ונשחק. מדינה שתפקיר, סופה להיות מופקרת. מדינה שתיטוש, סופה להיות נטושה. אני מתייצב בפניכם וזועק את זעקתו של גלעד, זעקתו האילמת. הקור בעזה גדול הרבה יותר".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק