פיאד: לא צפויה אינתיפאדה נוספת

בראיון טלוויזיוני ראשון מאז כניסתו לתפקיד, ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד יוצא בהכרזה דרמטית לפיה לא צפוי גל אלימות נוסף. בנוסף הוא קורא להנהגה הישראלית לתת צ'אנס לעם הפלסטיני, ומבהיר כי אינם מעוניינים בהכרזה חד צדדית על מדינה פלסטינית. צפו בריאיון

דווקא בוושינגטון, ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד, בוחר להעניק ראיון ראשון מסודר לתחנת טלוויזיה ישראלית. במהלך פורום סבן בוושינגטון, כשהשיחות הישירות בין הישראלים לפלסטינים הן כבר היסטוריה, בחר פיאד לפנות לציבור הישראלי עם מסר אחד - "תנו לנו צ'אנס".

"אנו לא מעוניינים בהכרזה חד צדדית על מדינה פלסטינית", אמר סלאם פיאד, שזהו הריאיון הטלוויזיוני הראשון שלו מאז כניסתו לתפקיד. "הכרזה חד צדדית לא תתרום ליכולת שלנו להקים מדינה. מה שאנו רוצים הוא הקמת מדינת פלסטין".

"אנחנו מוציאים את האלימות מהמשוואה"

כשנשאל לגבי התנגדות פלסטינית אלימה, או אינתיפאדה נוספת, אמר ראש הממשלה הפלסטיני כי "אפשרות כזו לא תהיה ולא הייתה חלק מהחשיבה שלנו. זה אומר לשנות את דוקטרינת הביטחון שלנו, וזה לא יקרה. אנו מוציאים את האלימות מהמשוואה".

"אני חושב שאפשרי בהחלט להניע את התהליך הזה, ושהוא ינוע במהירות מספקת בתנאי שסוף-סוף יהיה איזה עתיד לסוגיות הליבה, ושייעשה ניסיון של ממש להתחיל להגדיר היכן הצדדים עומדים", הוסיף פיאד.

כשנשאל האם הוא מאמין שאפשר להגיע להסכם בין ישראל והפלסטינים בעתיד הקרוב, ענה פיאד כי הדבר אפשרי בתנאי שהצדדים לא יתייאשו. "אני חושב שבעבר התבזבז הרבה יותר מדי זמן על התהליך
ועל התנצחויות, אבל אף על פי שנכשלנו פעמים רבות כל כך בעבר, אנחנו לא צריכים לוותר", אמר פיאד.

בנושא הפליטים הפלסטינים הפיתרון לדברי פיאד, יצטרך להתבסס על קווי היסוד המוסכמים של תהליך השלום, כפי שהיא מופיעה ביוזמה הערבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק