סלאם פיאד: "תנו לנו הזדמנות"

ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד לא העניק ראיון מסודר לטלוויזיה ישראלית מאז נכנס לתפקידו לפני 3 שנים וחצי – עכשיו הוא מדבר. בראיון מיוחד הוא אומר: "יש לכם פרטנר רציני, תנו לנו הזדמנות"

ראש הממשלה הפלסטיני אומר בראיון מיוחד לחדשות 2, שישודר במלואו בתכנית "פגוש את העיתונות" בשבת הקרובה בשעה 17:00, כי "אנו לא מעוניינים בהכרזה חד צדדית על מדינה פלסטינית".

לדבריו של פיאד, שזהו הראיון הראשון שלו לטלוויזיה ישראלית, "הכרזה חד צדדית לא תתרום ליכולת שלנו להקים מדינה. מה שאנו רוצים הוא הקמת מדינת פלסטין".

כשנשאל לגבי התנגדות פלסטינית אלימה, או אינתיפאדה נוספת, אמר ראש הממשלה הפלסטיני כי "אפשרות כזו לא תהיה ולא הייתה חלק מהחשיבה שלנו. זה אומר לשנות את דוקטרינת הביטחון שלנו, וזה לא יקרה. אנו מוציאים את האלימות מהמשוואה".

לבני וקלינטון מחפשות נתיב חילופי לשיחות הקרבה

יו"ר קדימה ציפי לבני, שביקרה בארה"ב לכבוד פורום סבן, קיבלה בתחילת השבוע זימון מפתיע לוושינגטון לפגישה חשאית עם מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון. על פי ההערכות, דנו השתיים בניסיון למציאת נתיב חילופי לשיחות הקרבה בין ישראל לפלסטינים.

מדובר בפגישה הראשונה בין השתיים לאחר הבחירות בקונגרס, ועל פי ההערכות הפגישה נסובה בעיקר סביב ניסיון למציאת נתיב חלופי למשא ומתן התקוע בין ישראל לפלסטינים, אך גם אולי למציאת נתיב פוליטי אחר לממשלת נתניהו.

לאחר כישלון המגעים להמשך ההקפאה, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מעריך את ההבנה האמריקנית וההכרה בטעותם שגרמה להם לרדת מרעיון הקפאת הבנייה בשטחים, אבל למרות הכישלון הזה האמריקנים ממשיכים קדימה. מעתה, ידרשו האמריקנים משני הצדדים לדון ולהגיע להסכמות בנושאי הליבה, ובהם נושא הגבולות והקמתה של המדינה הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק