תומאס פרידמן שוב תוקף את ישראל בחריפות

העיתונאי האמריקני מה"ניו יורק טיימס" שב היום למתוח ביקורת חריפה על ישראל, וקורא לה לקבל את הנוסחה האמריקנית לפתרון הסכסוך. "כששופכים עליך מיליארדים ב-50 שנה, אתה צריך לומר כן", הוא כותב - אך לא חוסך גם ביקורת על הפלסטינים. "אבו מאזן צריך לקבל את מה שמציעים לו עכשיו"

תומס פרידמן (חדשות 2)

כותב הטורים של ה"ניו יורק טיימס", תומאס פרידמן, ממשיך להשתלח בישראל. בטור המפורסם הבוקר בעיתון, תוקף פרידמן את ממשלת נתניהו על הקיפאון בתהליך השלום וטוען כי הסוגיה הפלסטינית חשובה יותר מישראל.

אבל גם את התנהלות השיחות בין שני הצדדים תוקף פרידמן, כשטוען כי הפלסטינים וישראל לא צריכים לראות את המעורבות והסיוע האמריקני כמובנים מאליהם. "הם פשוט לא מבינים את זה, אנחנו לא הסבא והסבתא שלהם יותר", הוא כותב. "יש לנו בעיות חמורות יותר".

לישראל אין חברים אמיתיים מלבד ארה"ב

אבו מאזן ונתניהו. "לעזוב אותם להבין" (חדשות 2)
פרידמן שקורא לארה"ב "להפסיק להיות ספקית הקראק של ישראל" מבקר את ההחלטה של ישראל לא לאמץ מיד את התכנית שוושינגטון מציעה, תכנית שכוללת הקפאה של שלושה חודשים. "כשאמריקה, מדינה ששפכה מיליארדים על ישראל ב-50 השנים האחרונות, מבקשת לעצור את הבניה בהתנחלויות למשך שלושה חודשים כדי להניע את שיחות השלום, יש רק תשובה אחת נכונה", הוא כותב. "התשובה היא לא 'כמה', אלא 'כן, מה שאתם רוצים מפני שאתם החברים האמיתיים היחידים שיש לנו בעולם'".

על הפלסטינים כותב פרידמן: "זו הייתה טעות שלא לקבל את העסקה שהציעה אולמרט לאבו מאזן. הוא צריך לקבל כרגע כל מה שמציעים לו".

פרידמן טוען שלהנהגה בשני הצדדים נוח להשאיר את המצב הקיים. "בשני הצדדים אי אפשר למצוא מנהיגים עם חזון. ארצות הברית צריכה לצאת מהתמונה ולקחת עמה את חזון שתי המדינות לשני עמים. רק כך המנהיגים והעמים יבינו שמדינה אחת לא מספיקה לשניהם", הוא כותב.

מחר: משדר מיוחד למען הכבאים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק